Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 23 d.

Komentarai
KOMENTARAS
Demografiniai pokyčiai ir žmonių galimybės
Lietuvos visuomenė – viena greičiausiai senstančių Europoje. Apie šį faktą ir tai, ką su juo daryti, diskutuojame mažai. Mus džiugina, kad vis didesnė dalis iš Lietuvos išvykusių žmonių grįžta. Bet kadangi natūralus gyventojų prieaugis yra neigiamas, o jaunų žmonių dalis mažėja, vien tik teigiamo migracijos saldo nepakanka. Jis turi būti ryškus.
Komentarai
KOMENTARAS
Sistemos paieškos išimčių labirinte
Finansų ministerija ėmėsi sisteminio mokesčių lengvatų peržiūrėjimo. Darbas ne iš lengvųjų, nes sunkumuose logiška ieškoti lengvatų. Iš pirmo žvilgsnio gali
Komentarai
KOMENTARAS
Ar investuotojus vesime tik pro tarnybinį įėjimą?
Kas ketverius metus verslas iš valdžios išgirsta pažadų spręsti problemas, gerinti veiklos sąlygas, kurti investicijoms palankią aplinką. Deja, iki šiol
Komentarai
KOMENTARAS
Dėlionės užrištomis akimis
Klausimas, kaip padalyti išteklius, yra esminis ekonomikoje. Normaliomis sąlygomis išsisprendžia pats – rinkoje žmonėms renkantis, ką pirkti, parduoti ir kuo verstis.  Aiškumas
Aktualijos
VALSTYBINĖS VAISTINĖS
Valstiečiai abejoja valstybinių vaistinių projekto įvertinimu ir vis viena žada jas steigti
Parlamentiniam Sveikatos reikalų komitetui siūlant Seimui toliau nesvarstyti valstiečių pataisos dėl valstybinių vaistinių įteisinimo, jos iniciatoriai sako, kad pažadas rinkėjams steigti tokias vaistines bus įgyvendintas.
Aktualijos
PROBLEMOS
E. Leontjeva: būtina keisti teisėkūros kultūrą
Didžiausia problema Lietuvoje yra teisėkūros kultūra, įsitikinusi Lietuvos laisvosios rinkos institutui (LLRI) sugrįžusi vadovauti Elena Leontjeva.
Komentarai
Valdiškos įmonės: švelniai prispausta uodega, plačiai pražioti nasrai
Valstybės valdomos įmonės (VVĮ) ir savivaldybių valdomos įmonės (SVĮ) yra vienos didžiausių ir kartu labiausiai pasislėpusių įtakos grupių Lietuvoje.
Komentarai
Neišnaudotos galimybės
Biudžetą patvirtinusi valdžia pasidžiaugė – jis nedeficitinis. Žinoma, galima pasidžiaugti. Bet esant tokiems augimo tempams reikėtų ypatingų sugebėjimų turėti biudžeto deficitą. Nors, tiesa, tokių talentingų vyriausybių yra buvę. 2003–2007 m., kai ekonomika kilo po 10 proc., biudžetas deficitinis būdavo kasmet.
Aktualijos
Rimbas smaližiams... ir varguoliams
Valstybės skuba apmokestinti nesveikus maisto produktus ir taip papildo biudžeto pajamas. Tačiau pasiekti svarbiausio tikslo – sumažinti nutukusių žmonių skaičiaus – vien mokesčiais nepavyks.
Komentarai
Atvirkštinis traukinių žymėjimas
Pamenate kultinio filmo „Traukinių žymėjimas“ herojaus monologą? „Pasirink sumautai didelį televizorių, pasirink skalbimo mašiną, automobilį, kompaktinių diskų grotuvą, gerą sveikatą, žemą cholesterolį, fiksuotųjų palūkanų būsto paskolą, medicinos draudimą...“ Šis monologas, spėju, turėjo įkąsti vartotojų visuomenei ir tokio gyvenimo beprasmybei.
Komentarai
Pyro pergalės
„Nulinės sumos žaidimas“ yra elegantiškas būdas apibūdinti pasaulėžiūrą, kurios esmė tokia: jei vieniems geriau, tai kitiems dėl to būtinai yra blogiau.
ŽYMA
LIETUVOS LAISVOSIOS RINKOS INSTITUTAS