Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 11 d.

Verslas
Svetimo skausmo nebūna: Lietuvos ūkiui didžiausi pavojai kyla iš užsienio
2019-aisiais šalies ekonomika augs 2,8 proc., kaip prognozuoja Lietuvos bankas, paprastai pateikiantis mažiau optimistines prognozes nei Finansų ministerija. Nors augimo tempas lėtėja kelerius metus iš eilės, nerimauti priežasčių nėra, nes šalies ūkis subalansuotas, tvarus ir kur kas geriau pasiruošęs atakoms iš užsienio.
Aktualijos
Lietuva 2019-aisiais: nuožmi kova už kiekvieno rinkėjo balsą
Prezidento rinkimuose susidurs vadinamąjį politinį elitą remiantys ir prieš jį nusiteikę rinkėjai
Komentarai
Lietuva ir pasaulis 2019-aisiais: silpniausia grandis – politikai
Ko jau ko, bet diskusijų, ginčų ir įžeidinėjimų, argumentų ir demagogijos Lietuvoje netrūks bent jau pirmąją 2019-ųjų dalį. Šešiasdešimtyje savivaldybių dėl mandatų tarybose kausis politinės partijos ir rinkimų komitetai, o jų vietiniai lyderiai įnirtingai grumsis dėl merų regalijų.
IQ Tema
Ta pati suknelė, tik kita mergelė
Europoje populiarios politinio gyvenimo mados neaplenkia ir Lietuvos. Tiesa, su tam tikrais vietinio konteksto įsiuvais ir kartais šiek tiek vėliau, kartais netgi per anksti.
Aktualijos
Žalia ir nepriklausoma
Pasinaudojusi pasaulinės energetikos sistemos pokyčiais Lietuva sugebėjo išsigydyti senas žaizdas. Dabar atėjo metas naujam spurtui.
Verslas
Prasti laikai Italijos ekonomikai: aplenkė ispanai, už penkmečio užnugaryje paliks slovakai ir čekai
Ispanijos bendrasis vidaus produktas (BVP) vienam gyventojui pagal perkamosios galios paritetą 2017 metais pirmą kartą nuo 1998 metų viršijo atitinkamą Italijos rodiklį, parodė naujausia Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ataskaita.
Verslas
Prognozė: naftos era nesibaigė
Nors naftos pramonei prognozuojama liūdna pabaiga, degalų gamintojų vis daugėja, o konkurencija stiprėja. Dėl to naftos perdirbėjai turi ieškoti naujų būdų, kaip išgyventi. Apie naftos pramonės ateitį su „PKN Orlen“ vyriausiuoju ekonomistu Adamu Czyżewskiu kalbėjosi Artūras Ketlerius.
IQ Tema
Kodėl mokslas negali tiksliai prognozuoti stichinių nelaimių?
Technologijų amžiuje kiekvieną nesuvaldytą riziką vis dažniau vertiname kaip nekompetenciją, tačiau žemė dreba be įspėjimo. Vis dėlto mokslas ir verslas į ateitį žvelgia optimistiškai.
Komentarai
Visuotinė skaitmenizacija – ar turėsime darbo ateityje?
Garo mašina, vidaus degimo variklis, elektros energija, radijas ir televizija, mobilusis ryšys, internetas. Šie atradimai nuosekliai gerino žmonių gyvenimo kokybę ir lėmė negrįžtamus pokyčius visuomenėje. Tačiau nepaisant įvairiapusės naudos jie išstūmė ir daug profesijų. Ar šis progresas vis dar vyksta? Be abejonės, ir sparčiau nei bet kada anksčiau.
Komentarai
Pasaulio ekonomikos pulsas 2017-aisiais
Pernai pasaulyje buvo nemažai svarbių įvykių, kurie turės įtakos tarptautinei ekonomikai artimiausioje ateityje. Jungtinė Karalystė apsisprendė trauktis iš ES, amerikiečiai prezidentu išrinko Donaldą Trumpą, stambiausios naftą eksportuojančios šalys susitarė mažinti gavybą.
Aktualijos
2017-ieji: atsakomybės stygius ir lyderystės paieškos
Kitąmet verslininkų ir investuotojų žvilgsniai bus nukreipti į naujosios Vyriausybės darbotvarkę, kurioje tikimasi išvysti dar liberalesnį Darbo kodeksą. Tačiau Lietuvos laukia iššūkiai ir geopolitinėje scenoje, kur taisykles diktuos naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jam į draugus besiperšantis Rusijos vadovas Vladimiras Putinas.
Verslas
Reformų alkis
Lietuvos ekonomika pastaraisiais metais augo neprastai, ypač atsižvelgiant į išorines aplinkybes, tačiau gerokai mažiau nei iki 2008-ųjų. Tai – rimtas įspėjimas.
Finansai ir investavimas
Naftos kaina: lubos ar dugnas?
Pirmą kartą nuo praėjusio spalio naftos kainai perkopus 50 JAV dolerių už barelį ribą, metas atnaujinti 2015-ųjų sausį pristatytą analizę.
ŽYMA
PROGNOZĖS