Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, spalio 29 d.
Kultūra
Knygos. Indonezijos vaiduokliai
Prisipažinsiu, kad „Grožis lyg žaizda“ buvo viena laukiamiausių metų knygų. Iš jos tikėjausi ir magijos, ir egzotikos, ir rimtų temų, ir literatūrinės beprotybės. Gavau visko su kaupu.
Kultūra
Knygos. Priešingybė mirusiajam Vilniui
Dariaus Pocevičiaus „Vilniaus reliktai, 1944–1990, I dalis“ – ilgai laukta knyga, labai populiarių „100 istorinių Vilniaus reliktų“ tęsinys. Manau, apie sovietmetį pasakojanti knyga sulauks tokios pat sėkmės. Ir turbūt nemažai kontroversiškų atsiliepimų.
Kultūra
Paraštės. Vėlyvasis rašytojų žydėjimas
„Yra kažkas labai klaidinančio literatūros kultūroje, kuri kalba apie ketvirtąją dešimtį peržengusius autorius ir vadina juos „pradedančiaisiais“ arba „daug žadančiais“, kai iš tikrųjų jie jau pasiekė savo kūrybos viršūnę“, – sako Nobelio premijos laureatas Kazuo Ishiguro.
Kultūra
Paraštės. Kodėl rašytojai vis dėlto dirba rašytojais
„Na, kaip kūrybėlė? Kaip posmuojasi?“ – kartais pajuokaujam susitikę su kokiu bičiuliu rašytoju. Šiuos klausimus teko nugirsti viename skaitymų iš asmens, kuris rašytojo darbą turbūt suvokia kaip aikštingą įgeidį, tinginystę ar tiesiog keistuoliams skirtą hobį. Deja, ar laimei (priklauso nuo to, ar pats rašytojas savo profesiją suvokia kaip aukojimąsi), yra ne visai taip.
Kultūra
Paraštės. Sugedęs telefonas tarp Baltijos šalių
Baltijos jūra – didelė, šalių prie jos – daug, bet mūsų sąmonėje yra tik trys Baltijos šalys: Lietuva, Latvija ir Estija.
Kultūra
Nesitikėkite atsikratyti knygų
Šiuo Umberto Eco knygos pavadinimu galima reziumuoti ir pirmuosius Londono knygų mugės, kurioje neseniai ypatingosios viešnios teisėmis dalyvavo Lietuva, rezultatus. Beliktų pridurti: „Bet likite budrūs“.
Kultūra
Paraštės. Kaip nepasiduoti skaitymo karštinei
Būna metuose savaičių ir mėnesių, kai pasijunti skęstąs po neperskaitytų, bet būtinų dėl vienos ar kitos priežasties perskaityti knygų tvanu.
Kultūra
Mirė amerikiečių literatūros milžinas Philipas Rothas
Eidamas 86-uosius metus mirė romanistas Philipas Rothas, buvęs tarp dominuojančių XX amžiaus antrosios pusės amerikiečių literatūros jėgų, praneša JAV žiniasklaida.
Kultūra
Vienos knygos gyvenimas
Izraelio rašytoja Zeruya Shalev Vilniaus knygų mugėje daugybę kartų grįžo į 2000-uosius, kai pasirodė jos bestseleris „Meilės gyvenimas“, neseniai išleistas ir lietuviškai. Kaip literatūroje gimsta tūkstančius skaitytojų jaudinanti ir net piktinanti istorija, su autore kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
Kultūra
Paskelbtas Nobelio literatūros premijos laureatas
Šių metų Nobelio literatūros premijos laureatu tapo rašytojas ir scenaristas Kazuo Ishiguro.
Kultūra
Knygos. Keista, sukrečianti, įtraukianti „Vegetarė“
„Aš tikiu, kad žmonės turėtų būti augalais“, – ši Pietų Korėjos poetės Yi Sang eilutė įkvėpė kitą korėjietę Han Kang parašyti keistą, sukrečiantį, įtraukiantį romaną.
Kultūra
Knygos. Baimės simfonija
Manau, galima drąsiai teigti, kad lietuvių skaitytojai laukia kiekvienos naujos Juliano Barneso knygos. Rašytojas nenuvilia tiek pasaulio, tiek mūsų skaitytojų – kiekviena jo knyga vis kitokia.
Kultūra
„Dinos knygos“ autorė grįžta į Vilnių
Norvegijos literatūros karaliene vadinama Herbjorg Wassmo – neabejotinai viena laukiamiausių viešnių šiemet lapkritį vyksiančiame tarptautiniame literatūros festivalyje „Vilniaus lapai“.
Atradimai
Tarp vertingiausių verstinių knygų – ir G. Grasso autobiografija
Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) ekspertų komisija išrinko vertingiausias 2016 m. verstines knygas.
Kultūra
Tradicija netylėti
Į Vilniaus knygų mugę Abrahamas B. Yehoshua atvyko pristatyti savo romano „Moteris Jeruzalėje“. Tačiau ne mažesnę nei literatūra jo darbotvarkės dalį užima aktyviai reiškiama pozicija visuomenės ir politikos klausimais. Apie visa tai su vienu garsiausių Izraelio rašytojų kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
ŽYMA
LITERATŪRA