Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gruodžio 4 d.

Pasaulis
VOKIETIJA
Iš politikos besitraukianti A. Merkel išlydėta „pankų krikštamotės“ daina
Politinę karjerą baigianti Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį buvo pastebimai sujaudinta jai surengtos atsisveikinimo ceremonijos, per kurią nuskambėjo „pankų krikštamote“ vadinamos atlikėjos Ninos Hagen daina ir karių eitynėmis su deglais.
Aktualijos
MIGRANTAI
G. Nausėda: tarp A. Merkel ir A. Lukašenkos nebuvo jokių susitarimų dėl migrantų kvotų
Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pokalbiuose su autoritariniu Baltarusijos vadovu Aliaksandru Lukašenka nebuvo jokių susitarimų dėl galimo neteisėtų migrantų pasiskirstymo, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos
MIGRANTAI
L. Linkevičius: atskirų ES valstybių bendravimas su Minsku kenkia Bendrijos vienybei
Atskirų Europos Sąjungos (ES) valstybių vadovų bendravimas su Baltarusijos autoritariniu prezidentu Aliaksandru Lukašenka kenkia Bendrijos vienybei ir gali būti išnaudotas Minsko režimui siekiant politinės naudos, sako Lietuvos ambasadorius migracijai Linas Linkevičius.
Pasaulis
MIGRANTAI
Kremlius sveikina ES ir Baltarusijos kontaktus dėl migrantų krizės
Rusija trečiadienį sveikino surengtas tiesiogines Europos Sąjungos ir Baltarusijos pareigūnų derybas dėl migrantų krizės prie Lenkijos sienos.
Aktualijos
RUSIJA IR VOKIETIJA
I. Šimonytė: A. Merkel susirūpinimas suprantamas, bet nenuostabu, kad panaudotas propagandai
Premjerė Ingrida Šimonytė sako suprantanti Vokietijos kanclerės Angelos Merkel susirūpinimą situacija prie rytinės Europos Sąjungos (ES) sienos, tačiau jos nestebina, kad skambutis Aliaksandrui Lukašenkai buvo panaudotas propagandai.
Pasaulis
MIGRANTAI
A. Merkel prašo V. Putino panaudoti savo įtaką Minskui sprendžiant migrantų krizę
Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskambino Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir paprašė jo panaudoti savo įtaką, kad Baltarusija sustabdytų „nežmonišką“ neteisėtos migracijos pavertimą ginklu, trečiadienį pranešė jos atstovas.
Komentarai
KOMENTARAS
A. Merkel palikimas
Nuo 2005 m. galingiausią ES šalį valdžiusios kanclerės Angelos Merkel pasitraukimas žymi visos eros pabaigą ne tik Vokietijoje, bet ir Bendrijoje. Šis pokytis – ne tik didelis iššūkis, bet ir galimybės.
Pasaulis
ATSISVEIKINIMAS
„Europa jos pasiilgs“: per paskutinį savo ES viršūnių susitikimą A. Merkel sulaukė ovacijų atsistojus
Vokietijos kanclerė Angela Merkel, 16 metų buvusi įtakingiausia Europos Sąjungos lydere, penktadienį savo paskutiniame bloko viršūnių susitikime sulaikė kolegų ovacijų atsistojus.
Pasaulis
ES IR LENKIJA
Per ES viršūnių susitikimą teisinis ginčas su Lenkija liko neišspręstas
Pasaulis
BUNDESTAGAS
Vokietijoje prasidėjus sunkioms koalicinėms deryboms, A. Merkel ragina ieškoti kompromiso
Darbą baigianti Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį paragino politikus įveikti tarpusavio nesutarimus, šalies politinėms jėgoms pradėjus derybas dėl jos įpėdinio po įtemptų rugsėjo 26-osios rinkimų.
Pasaulis
BUNDESTAGO RINKIMAI
Ekspertai: nepaisant būsimosios koalicijos, Vokietija išliks daugmaž stabili
Nei socialdemokratų, nei krikščionių demokratų dominuojanti koalicija Vokietijoje didelių permainų tarptautinėje arenoje neturėtų įnešti, mano BNS kalbinti politikos analitikai.
Pasaulis
BUNDESTAGAS
Varžovams grumiantis dėl teisės vadovauti kitai vyriausybei, Vokietija žengia į nežinomybę
Vokietijoje pirmadienį prasideda nežinios periodas, abiem pagrindinėms partijoms po rinkimų savinantis teisę vadovauti didžiausiai Europos ekonomikai ir kanclerio poste pakeisti darbą baigiančią Angelą Merkel.
Pasaulis
RINKIMAI VOKIETIJOJE
Kas pakeis Angelą Merkel?
Šiandien Vokietijoje vyksta parlamento rinkimai. Apklausos rodo minimalų opozicinių socialdemokratų pranašumą. Tačiau intriga tikrai išlieka, be to, prasideda nauja era
Pasaulis
RINKIMAI VOKIETIJOJE
Gyvenimas be Angelos
Naujasis Vokietijos kancleris paaiškės tik po koalicijos dėlionių, tačiau esminių pokyčių šalies politikoje nebus.
Pasaulis
BUNDESTAGAS
Spalvinga potencialių Vokietijos koalicijų mozaika
Vokietijoje verda kalbos apie šviesoforus, Jamaikos vėliavas ir kitus iš pažiūros neįprastas temas, turint galvoje įvairius galimų koalicijų derinius po sekmadienį vyksiančių visuotinių rinkimų.
ŽYMA
ANGELA MERKEL