Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 26 d.

Verslas
ŠEŠĖLIS
Lietuva – trečia ES pagal šešėlį tabako rinkoje
Kontrabandinė rinka Lietuvoje ir toliau auga – pernai suvartota daugiau nei 580 mln. nelegalių cigarečių, dėl to valstybė neteko 82 mln. eurų potencialių pajamų. Nors bendras cigarečių vartojimas krito 6 proc., šešėlinės rinkos dalis buvo didžiausia per penkerius metus.
Verslas
KOVA SU ŠEŠĖLIU
VMI pranešė, kad kontrolė duoda rezultatų
Griežčiau kontroliuojami verslininkai praėjusiais metais sumokėjo 42 proc., arba 25 mln. eurų daugiau pridėtinės vertės mokesčio (PVM) nei 2018 metais, skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Iš šešėlio per metus ištraukta daugiau nei 160 mln. eurų įvairių mokesčių, iš jų maždaug 100 mln. eurų – PVM. 
Verslas
Lietuva išlieka tarp šešėlinės ekonomikos lyderių Europoje
Poreikis pigiam ir lengvai prieinamam alkoholiui Lietuvoje nemažėja. Padidinti akcizai ir alkoholio prekybos apribojimai žmones paskatino ieškoti alternatyvų, o nelegalaus alkoholio gamintojus – plėsti savo verslą, teigia VšĮ „Lietuva be šešėlio“ vadovas Kęstutis Kupšys.
Verslas
Tamsus miškas
Šešėlyje Lietuvoje sukasi sumos, prilygstančios maždaug penktadaliui bendrojo vidaus produkto. Kodėl nelegalios ekonomikos dalis tokia didelė ir ką daryti, kad situacija pasikeistų, IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui papasakojo šioje srityje besispecializuojantis žymus austrų ekonomistas, Linco Johanneso Keplerio universiteto profesorius Friedrichas Schneideris.
Aktualijos
Policijos vadovas siūlo pradėti traukti šešėlį iš turgaus, statybviečių ir automobilių prekybos
Lietuvos policijos vadovas Linas Pernavas ragina apriboti atsiskaitymus grynaisiais – tai padėtų suvaldyti šešėlinę ekonomiką. Jo teigimu, daugiausiai pajamų nuslepiančios sritys yra prekyba turgavietėse, statybose, transporte bei prekyba automobiliais.
Aktualijos
Čekių loterija prasidės rudenį, didžiausias laimėjimas – tūkstantinis
Siekiant sumažinti šešėlinės ekonomikos apimtis, nuo lapkričio startuos kasos aparatų kvitų žaidimas. Vadinamąją čekių loteriją Lietuvoje organizuos bendrovė „Algoritmų sistemos“.
Verslas
Rudenį startuos 13 tūkst. eurų fondą žadanti čekių loterija
Fiskalinių čekių loterija startuos rudenį, žada finansų ministras, tačiau Vilius Šapoka nesitiki, kad loterija greitai sumažins šešėlį. Jis taip pat sako, kad pradžioje joje galės dalyvauti tik čekiai, išduodami paslaugų sektoriuje.
Komentarai
Šešėlis ir verslo formų įvairovė
Kai kurie naujosios valdžios pasiūlymai glumina, nes prieštarauja patys sau. Pavyzdžiui, su šešėline ekonomika žadama kovoti ne atsižvelgiant į jos priežastis, o atvirkščiai – apsunkinant galimybes veikti legaliai.
Komentarai
Gal pradėkime nuo šešėlio
Prieš rinkimus vėl pasigirdo kalbų apie naujus mokesčius. Tačiau tikrai jiems ne laikas, kai tokia didelė šalies ūkio dalis tūno šešėlyje ir mokesčių nemoka visai arba labai mažai.
Komentarai
Mokestinė amnestija – (ne)svarstytina neišnaudota šešėlio mažinimo galimybė
Savalaikis, teisingas ir sąžiningas mokesčių mokėjimas yra kiekvieno mokesčių mokėtojo pareiga, solidarumo su valstybe ir bendrapiliečiais pagrindas.
ŽYMA
ŠEŠĖLIS