Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 30 d.

Komentarai
Viens-du-trys
Šis komentaras pro sukąstus dantis pratęsia taip pat nelengvai prieš metus parašytą komentarą Patogioji amnezija, skirtą posovietinės Lietuvos aukštojo mokslo kontrreformacijos temai. Sakau „pro sukąstus dantis“, nes per 28 metus labai daug dalykų jau buvo aptarta.
Komentarai
Valstietiška centralizacija
Valstiečių ir žaliųjų suburtos koalicinės Vyriausybės medaus mėnesiai baigėsi be didelių netikėtumų. Sudėtingesni, šiokia tokia politika dvelkiantys klausimai buvo atidėti kitam šimtadieniui.
Aktualijos
Švietimo ir mokslo ministerija siūlo LEU jungti prie Kauno universiteto
Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) gali būti jungiamas prie kuriamo naujo Kauno universiteto, nors premjero sudaryta darbo grupė, vadovauta švietimo ministrės siūlė, kad LEU taptų Vilniaus universiteto dalimi.
Aktualijos
Vyriausybė kol kas neteikia Seimui universitetų pertvarkos plano
Vyriausybė pasitarime trečiadienį išklausė premjero sudarytos darbo grupės parengtų planų dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos, bet sprendimas jį teikti Seimui
Aktualijos
Doktorantūra Lietuvoje: nors persiplėšk
Universitetai tikisi didesnio doktorantų atsidavimo mokslui, tačiau jaunieji tyrėjai tik iš stipendijų neišgyventų. Kompromisas kol kas nerastas.
Aktualijos
Universitetai pasigenda aiškios Vyriausybės vizijos
Aukštojo mokslo optimizacija būtina, tačiau valstybinės aukštosios mokyklos turi nuspręsti ar reforma vyks nuosekliai ir etapais, ar reikia greitos ir kardinalios pertvarkos – apie tai buvo kalbėta diskusijoje dėl valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo, kurią su universitetų vadovais organizavo Lietuvos verslo konfederacija (LVK).
ŽYMA
UNIVERSITETAI