Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 24 d.

Kultūra
O. Balakausko vaizduotė ir logika
Viena ryškiausių šiųmečio Vilniaus festivalio programos dalių buvo Osvaldo Balakausko kūrybinei retrospektyvai skirtas koncertas, paskatinęs pažvelgti į kompozitoriaus kūrybą ne vien retrospektyviu žvilgsniu.
Verslas
Po 28 metų pertraukos „Sony“ vėl gamins vinilines plokšteles
Augantis vinilinių plokštelių populiarumas paskatino Japonijos kompaniją „Sony Music Entertainment“ vėl pradėti gaminti šio formato įrašus.
Kultūra
Sovietmetis, „Nemunas“ ir rokenrolas
Vakaruose iškilę nauji muzikos žanrai sugebėjo pasiekti geležine uždanga izoliuotą Lietuvą, tačiau neilgai.
Kultūra
Aktorius T. Schillingas debiutinį albumą skyrė Vilniui
Garsus vokiečių aktorius Tomas Schillingas, Lietuvos žiūrovams puikiai žinomas iš filmo „Oh Boy“, pristatė debiutinį muzikos albumą „Vilnius“.
Kultūra
Latvių orkestras dėl šaltos Šiaulių katedros atsisakė groti festivalyje
Ketvirtadienį planuotas iškilmingas Šiauliuose vykstančio 35-ojo tarptautinio muzikos festivalio „Rezurrexit“ koncertas neįvyko – jame atsisakė groti festivalio svečiai – Liepojos simfoninis orkestras, pranešė lrt.lt.
Temos
Svajonės apie tylą
Mirgos Gražinytės-Tylos vardas vis dažniau skamba minint stulbinamą karjerą užsienyje pasiekusius talentingus lietuvius. Ieva Rekštytė vyksta į Berlyną susitikti su dirigente, kuriai prognozuojama pasaulinė šlovė.
Kultūra
Muzikos salėje – naujienos vinilo gerbėjams
Rytoj prasideda 18-oji Vilniaus knygų mugė, kurioje mirgės ne tik lietuviški ženklai, įspausti knygų puslapiuose, bet skambės ir lietuviškos muzikos naujienos. Viena ryškiausių – itin suaktyvėjusi vinilo plokštelių leidyba.
Kultūra
Ar jauti tai, ką ir aš?
Virtuoziškai po džiazo, hiphopo, soulo stilius nardantis atlikėjas José Jamesas į Vilnių grįžo po septynerių metų, per kuriuos ėmė kitaip galvoti apie muzikos esmę ir savo ryšį su ja. Ieva Rekštytė-Matuliauskė klausosi jo minčių ir muzikos.
Kultūra
Išleista 2016-aisiais: ko verta pasiklausyti
Šį 10-ties albumų sąrašą sudariau subjektyviai ir intuityviai, remdamasi tuo, ką įkvepiančio ir sudominusio išgirdau pati, į ką 2016 metais atkreipė dėmesį naujosios muzikos kritikai ir klausytojai, ir kas, mano nuomone, galėtų būti neabejotinai įdomu skaitytojams, muzikoje ieškantiems ne tik chill, bet ir netikėtesnių patirčių.
Aktualijos
Muzika – A. Hitlerio režimo įrankis
Trečiojo reicho laikais muzika tapo viena galingiausių propagandos priemonių, naciams siekiant vienus menininkus išaukštinti, o kitus – pažeminti ir sunaikinti.
Kultūra
Vieni dirigento metai
„Esu užsienyje“, – atsiliepęs telefonu maestro Modestas Pitrėnas nupučia viltis susitikti pokalbio Vilniuje. Viktorija Vitkauskaitė su Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu laiškais leidžiasi į pokalbį apie šimtaprocentinį reiklumą sau ir atgyvenusią baimės pedagogiką.
Kultūra
P. Geniušo klasika ir džiazas
Susitikti su pašnekovu ne kartą, o kelis, ir į interviu žanrą žvelgti tarsi į koliažą, į kurį galima įkomponuoti vis
Kultūra
Iggy Pop ir kitos „Positivus“ staigmenos
Latvijos pajūrio kurorte Salacgryvoje liepos 15–17 d. dešimtąjį jubiliejų minės menų ir muzikos festivalis „Positivus”. Kiekvienais metais čia pristatomi ne tik kylantys talentai iš Baltijos šalių, bet ir muzikos pasaulio žvaigždės.
Kultūra
Didysis klausimas. Kuris muzikos stilius geriausias?
Tai beveik neperžengiama dilema muzikos gurmanams ir profesionalams, tačiau Ieva Rekštytė prikalbina šešis menininkus išskirti vieną muzikos stilių, turintį esminės įtakos jų gyvenime, nors ir nebūtinai klausomą kasdien.
Kultūra
Svajonės apie tylą
Mirgos Gražinytės-Tylos vardas vis dažniau skamba minint stulbinamą karjerą užsienyje pasiekusius talentingus lietuvius. Ieva Rekštytė vyksta į Berlyną susitikti su lietuvių dirigente, kuriai prognozuojama pasaulinė šlovė.
ŽYMA
MUZIKA