Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, balandžio 18 d.


Komentarai
DARBO RINKA
Liūdėjome dėl emigracijos − dabar bijosime imigracijos?
Per praėjusį dešimtmetį dėl emigracijos Lietuva prarado maždaug dešimtadalį savo gyventojų. Tačiau pernai išryškėjo nauja tendencija – atvykstančių gyventojų buvo daugiau nei išvykstančių iš šalies. Dėl to pasigirdo perspėjimai apie neigiamas imigracijos pasekmes. Ar tikrai turime ko bijoti?
Finansai ir investavimas
EKONOMIKA
Išankstinis 2019 m. BVP rodiklis: dar vieni geri metai
Statistikos departamentas praneša, kad, išankstiniais duomenimis, 2019 m. BVP Lietuvoje paaugo 3,9 proc. 
Pasaulis
„ISLAMO VALSTYBĖ“
Norvegijos populistai traukiasi iš koalicijos dėl sprendimo grąžinti į šalį su džihadistais siejamą moterį
Norvegijos populistinė Pažangos partija pirmadienį paskelbė paliekanti centro dešinės valdančiąją koaliciją dėl sprendimo grąžinti namo iš sulaikymo stovyklos Sirijoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“
Verslas
DEMOGRAFIJA
Auganti ekonomika didina imigraciją: užfiksuotas 28 metus nematytas rodiklis
Pirmą kartą po 28 metų pertraukos Lietuvos gyventojų skaičius per metus didėjo, tai lėmė migracijos tendencijos, antradienį pranešė Statistikos departamentas.
IQ Tema
Kaip Jurgelis (ne)daro: imigracijos iššūkiai, iš kurių galima pasimokyti
Turtingos Vakarų valstybės su imigracija susiduria jau ne vieną dešimtmetį. Lietuva privalo išvengti jų klaidų.
Kava su IQ
R. Guestas: „Migracija – tai nemokami pietūs, kuriais pasaulis dar nepasinaudojo“
Kai rankose laikai turtingos šalies pasą, leidžiantį nuolat gyventi 28 ES valstybėse, nesusimąstai, kiek migracijos barjerų vis dar egzistuoja, teigė britų savaitraščio „The Economist“ užsienio naujienų redaktorius Robertas Guestas. Su juo IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė kalbėjosi apie laisvę, migracijos iššūkius ir geopolitinius lūžius.
Aktualijos
Apsukti tėkmę: šiemet emigrantų ir imigrantų santykis pagaliau gali tapti teigiamas
Nors jau šešerius iš eilės metus imigracija į Lietuvą sparčiai auga, dramatiškas antraštes mėgstanti žiniasklaida dažniausiai skaičiuoja šalį palikusius gyventojus.
Verslas
Ambasadorius K. Klepsvikas: prieš žiūrėdami į imigrantus skeptiškai, pažvelkite į Norvegiją
Lietuviai emigrantai palieka savo pėdsaką Norvegijoje, savo ruožtu norvegų investuotojai keičia verslo žemėlapį mūsų šalyje. Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Karstenas Klepsvikas teigia, kad turime tiek pat norvegų bendrovių, kiek visa Lenkija. Apie tai, kas jų verslininkus čia traukia ir kuo dviejų šalių visuomenės yra panašios, ambasadorius papasakojo žurnalo IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui.
The Economist
Gerovės valstybei reikia naujų formų
Gerovės valstybė sukurta liberalams sureagavus į kuriamąjį naikinimą, būdingą kapitalizmui. Šiandien ji atsidūrė pavojuje.
Verslas
Augant ukrainiečių darbininkų imigracijai, Lietuva įves kvotas kai kurioms profesijoms
Sparčiai augant imigracijai iš Ukrainos, Lietuvos vyriausybė trečiadienį nusprendė nustatyti kvotas kai kurių profesijų darbuotojams iš užsienio.
Aktualijos
Darbininkams iš užsienio atviresnė Lietuva: daugėja legaliai atvykstančių ukrainiečių
Vizų prašytojų eilėje prie Lietuvos ambasados Kijeve šaltą kovo rytmetį trypčiojantis 37-erių Olegas rengiasi dirbti kroviku sandėlyje prie Kauno. Jis tikisi pasinaudoti nuo sausio palengvintomis sąlygomis užsieniečiams dirbti Lietuvoje.
Komentarai
Nepatogi tiesa apie migraciją
Į diskusiją apie imigraciją veržiasi sociologija, antropologija ir istorija. Atrodo, kad vien dėl duonos kąsnio gyvenantis Homo economicus užleidžia vietą žmogui, kuriam turėti šaknis yra ne mažiau svarbu, nei pavalgyti.
Aktualijos
Donaldas Trumpas paskelbė nutrauksiantis Žaliosios kortos loteriją
Nepakantumu musulmonų migracijai į Jungtines Valstijas pasižymintis šalies prezidentas Donaldas Trumpas po teroristinio išpuolio Niujorke, pareiškė, jog uždarys Žaliosios kortos loterijos programą.
Verslas
Darbininkų iš Ukrainos Lietuvoje tikrai daugės
Sunkvežimių vairuotojas iš Ukrainos Jurijus Kurčenka yra dirbęs įvairiose šalyse, pradedant Vokietija ir baigiant Airija. Dabar jis pasirinko Lietuvą, net jeigu uždirbtų kiek mažiau nei Vakarų Europoje.
ŽYMA
IMIGRACIJA