Meniu
Prenumerata

trečiadienis, birželio 16 d.

The Economist
Gerovės valstybei reikia naujų formų
Gerovės valstybė sukurta liberalams sureagavus į kuriamąjį naikinimą, būdingą kapitalizmui. Šiandien ji atsidūrė pavojuje.
Verslas
Augant ukrainiečių darbininkų imigracijai, Lietuva įves kvotas kai kurioms profesijoms
Sparčiai augant imigracijai iš Ukrainos, Lietuvos vyriausybė trečiadienį nusprendė nustatyti kvotas kai kurių profesijų darbuotojams iš užsienio.
Aktualijos
Darbininkams iš užsienio atviresnė Lietuva: daugėja legaliai atvykstančių ukrainiečių
Vizų prašytojų eilėje prie Lietuvos ambasados Kijeve šaltą kovo rytmetį trypčiojantis 37-erių Olegas rengiasi dirbti kroviku sandėlyje prie Kauno. Jis tikisi pasinaudoti nuo sausio palengvintomis sąlygomis užsieniečiams dirbti Lietuvoje.
Komentarai
Nepatogi tiesa apie migraciją
Į diskusiją apie imigraciją veržiasi sociologija, antropologija ir istorija. Atrodo, kad vien dėl duonos kąsnio gyvenantis Homo economicus užleidžia vietą žmogui, kuriam turėti šaknis yra ne mažiau svarbu, nei pavalgyti.
Aktualijos
Donaldas Trumpas paskelbė nutrauksiantis Žaliosios kortos loteriją
Nepakantumu musulmonų migracijai į Jungtines Valstijas pasižymintis šalies prezidentas Donaldas Trumpas po teroristinio išpuolio Niujorke, pareiškė, jog uždarys Žaliosios kortos loterijos programą.
Verslas
Darbininkų iš Ukrainos Lietuvoje tikrai daugės
Sunkvežimių vairuotojas iš Ukrainos Jurijus Kurčenka yra dirbęs įvairiose šalyse, pradedant Vokietija ir baigiant Airija. Dabar jis pasirinko Lietuvą, net jeigu uždirbtų kiek mažiau nei Vakarų Europoje.
Aktualijos
Po referendumo imigrantų srautas iš Rytų Europos į Britaniją sumenko trečdaliu
Pernykštis Jungtinės Karalystės referendumas dėl išstojimo iš Europos Sąjungos padarė įtakos imigrantų srautams – skaičiuojama, kad iš Rytų Europos atvykstančių žmonių skaičius smuko trečdaliu. Manoma, kad daugiausia tam įtakos turėjo smukęs svaro kursas.
Verslas
„Western Union“ iš Piterboro į Vilnių perkels iki 50 darbo vietų
Pasaulinio grynųjų pinigų perlaidų lyderė „Western Union“ iš gausiai lietuvių emigrantų apgyvendinto Jungtinės Karalystės miesto Piterboro į Vilnių ketina perkelti dalį darbo vietų.
Aktualijos
Naudingi, bet nelaukiami
Migrantams dažnai primetama, esą jie vagia darbo vietas iš vietos gyventojų ir yra našta valstybei. Faktai tai paneigia, tačiau sėkminga integracija atneštų dar daugiau naudos.
ŽYMA
IMIGRACIJA