Meniu
Prenumerata
antradienis, balandžio 7 d.
The Economist
Kinijos studentai JAV
JAV aukštosios mokyklos turi naują raudonąjį baubą
Kinijos studentus vis dažniau įtariai vertina ir juos priėmusios šalies, ir gimtinės valdžia
IQ Tema
Ačiū ir sudie: kas trukdo užsieniečiams studentams įsitvirtinti Lietuvoje?
Studentai yra viena imigrantų grupių, kuri nekelia vietiniams nepasitenkinimo, bet mūsų šalį jie palieka savo noru – vos į kišenę įsidėję diplomą. Tai būtina pakeisti.
Komentarai
Kas valdo Lietuvos savivaldybes?
Prieš naujai kadencijai pasirenkant savivaldybių tarybų narius bei merus prasminga analizuoti vietos politiką.  Būtent vietos valdžia teoriškai turėtų įkūnyti bene glaudžiausią rinkėjų ir išrinktųjų ryšį. Tad kas gi vietos lygmeniu šiuo metu atstovauja Lietuvos gyventojams?
Verslas
Ar Kaunas taps miestu, kuris traukia?
Įvaizdį iš miesto, kuriame „irgi galima gyventi“, į „studentišką“ pakeitęs Kaunas rodo pavyzdį kitiems didiesiems Lietuvos miestams. Tačiau tai nereiškia, kad visos gerosios praktikos jau įgyvendintos.
IT ir transportas
Oksfordo tyrėjas: universitetų jungimas nesprendžia švietimo sistemos problemų
Per paskutinius 19 metų, studijos užsienyje tapo saugesne investicija, mano Oksfordo universiteto tyrėjas, mokslininkas Endrit Shabani. Interviu VU TSPMI projektų koordinatoriui Justinui Stanevičiui jis sakė, kad europinė švietimo standartizacija gali būti kaltinama dėl tokio didelio iš Lietuvos išvykusių studentų skaičiaus.
Aktualijos
Keisis reikalavimai stojantiesiems į universitetą
2019 metais vertinant stojančiuosius į universitetus bus visais atvejais atsižvelgiama ne tik į egzaminų rezultatus, bet ir į metinius įvertinimus.
Kultūra
Dalis universitetų per bendrąjį priėmimą surinko mažiau pirmakursių  
Net penki universitetai šiemet surinko perpus mažiau pirmakursių nei pernai, rodo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenys.
Aktualijos
Visi universitetai taikė sutartą stojamąjį balą
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) paskelbė, kad pirmame bendrojo priėmimo etape visi universitetai ir beveik visos kolegijos taikė vienodą stojamojo balo ribą.
Komentarai
Viens-du-trys
Šis komentaras pro sukąstus dantis pratęsia taip pat nelengvai prieš metus parašytą komentarą Patogioji amnezija, skirtą posovietinės Lietuvos aukštojo mokslo kontrreformacijos temai. Sakau „pro sukąstus dantis“, nes per 28 metus labai daug dalykų jau buvo aptarta.
Komentarai
Valstietiška centralizacija
Valstiečių ir žaliųjų suburtos koalicinės Vyriausybės medaus mėnesiai baigėsi be didelių netikėtumų. Sudėtingesni, šiokia tokia politika dvelkiantys klausimai buvo atidėti kitam šimtadieniui.
Aktualijos
Švietimo ir mokslo ministerija siūlo LEU jungti prie Kauno universiteto
Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) gali būti jungiamas prie kuriamo naujo Kauno universiteto, nors premjero sudaryta darbo grupė, vadovauta švietimo ministrės siūlė, kad LEU taptų Vilniaus universiteto dalimi.
Aktualijos
Vyriausybė kol kas neteikia Seimui universitetų pertvarkos plano
Vyriausybė pasitarime trečiadienį išklausė premjero sudarytos darbo grupės parengtų planų dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos, bet sprendimas jį teikti Seimui
Aktualijos
Doktorantūra Lietuvoje: nors persiplėšk
Universitetai tikisi didesnio doktorantų atsidavimo mokslui, tačiau jaunieji tyrėjai tik iš stipendijų neišgyventų. Kompromisas kol kas nerastas.
Aktualijos
Universitetai pasigenda aiškios Vyriausybės vizijos
Aukštojo mokslo optimizacija būtina, tačiau valstybinės aukštosios mokyklos turi nuspręsti ar reforma vyks nuosekliai ir etapais, ar reikia greitos ir kardinalios pertvarkos – apie tai buvo kalbėta diskusijoje dėl valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo, kurią su universitetų vadovais organizavo Lietuvos verslo konfederacija (LVK).
ŽYMA
UNIVERSITETAI