Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 27 d.
Pasaulis
REISAS MH17
„Malaysia Airlines“ katastrofos bylą teismas nagrinės be įtariamųjų
Nyderlanduose pirmadienį prasidėjus keturių vyrų, kaltinamų 298 žmonių nužudymu dėl Malaizijos lėktuvo numušimo virš Ukrainos, teismui, vienas teisėjų pareiškė, kad
Pasaulis
UKRAINA
V. Zelenskis karą Rytų Ukrainoje tikisi užbaigti per penkerius metus
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pažadėjo užbaigti per 14 tūkst. gyvybių nuo 2014 metų jau pareikalavusį karinį konfliktą su Rusijos remiamais separatistais Rytų Ukrainoje.  
Komentarai
Quo vadis, Ukraina?
Gruodžio 9 d. Paryžiuje numatytas Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos vadovų susitikimas vadinamuoju Normandijos formatu. Tai pirmas kartas nuo 2016 m., kai valstybių vadovai mėgins tartis dėl Rusijos ir Ukrainos konflikto sprendimo būdų. Vos po kelių dienų, gruodžio 12 ir 13 d., vyks Europos Vadovų Tarybos susitikimas Briuselyje, kur vėl bus sprendžiama, ar pratęsti 2014-aisiais įvestas ekonomines sankcijas Rusijai. Jos iki šiol buvo konsensusu pratęsiamos kas pusmetį.
Komentarai
Užmirštasis Donbasas
Šiuolaikiniai informacijos vartotojai negali išlaikyti dėmesio jokiam pasaulio įvykiui ar naujienai pakankamai ilgai. Kasdien esame nepertraukiamai bombarduojami daugiau ar mažiau svarbiomis žiniomis iš atokiausių pasaulio kampelių.
Aktualijos
Prie fronto Ukrainos rytuose atsidūrę gyventojai puoselėja taikos viltis
Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai neseniai pasirašius įstatymą dėl separatistų kontroliuojamų teritorijų reintegracijos, prie fronto linijos šalies rytuose ketvirtus metus gyvenantys žmonės tikisi pokyčių. Kol kas jie nuolat tebegirdi apšaudymus ir čia jiems net sunku pamatyti ukrainietiškas televizijos programas.
Aktualijos
Luhansko separatistų lyderis atsistatydino, paskirtas naujas laikinasis vadovas
Šią savaitę prasidėjęs sujudimas separatistų kontroliuojamame Luhanske baigėsi lyderio pasitraukimu. Regionui vadovavęs Igoris Plotnickis atsistatydino, pranešė šio regiono naujienų agentūra.
Aktualijos
NATO generalinis sekretorius Ukrainai durų neuždaro
Nors Ukrainos teritorijoje jau kelerius metus vyksta karas, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas neatmeta galimybės, kad ateityje šalis galėtų tapti aljanso nare.
Aktualijos
Savanoris Rytų Ukrainoje: „2015 metais žmonės slėpdavosi. Dabar priprato, gyventi juk reikia“
Ketvirtus metus besitęsiant Rytų Ukrainos krizei, vietos gyventojai įprato prie karo baisumų.
ŽYMA
RYTŲ UKRAINA