Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 29 d.


The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Nebijokite robotų – priimkite juos svetingai
Kimas Povlsenas, „Universal Robots“ prezidentas, sako, kad dažnesnis robotų naudojimas sušvelnins darbuotojų trūkumo problemą.
Komentarai
Kam nei šilta, nei šalta, kad elektra brangi?
Energijos kainų šoko fone daugybė gyventojų ir verslų pradėjo ieškoti būdų, kaip sumažinti sąskaitas už elektrą. Populiariausias – mažinti vartojimą
Verslas
NACIONALINĖ MOKĖJIMO AGENTŪRA
Ūkininkus konsultuos ir robotai
NMA pradeda teikti konsultacijas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) – dar vienas sėkmingas naujų
The Economist
ROBOTAI SANDĖLYJE
Sandėlius užkariauja nauji robotai – išmanesni ir greitesni
Didumą surinkimo darbų atliks robotai
Komentarai
Makroschemos
Ateity lietuviai gyvens labai gerai. Bet yra papildoma sąlyga – jei buitiniai lietuvių robotai neskurs. Jei netrūks giedrų dienų saulės energijai nuo stogų absorbuoti į elektronines robotų venas, širdis ir kepenis.
Verslas
Skalpelis plieno rankoje: operacijos padedant robotams prigijo ir Lietuvos chirurgijoje
Robotų atliekamos chirurginės operacijos jau tampa kasdienybe ir Lietuvoje
Verslas
Dirbtinio intelekto proveržis: kaip pasiruošti?
Naujosios technologijos sparčiai keičia mūsų gyvenimus. Itin didelių pokyčių, ypač kalbant apie pramoninę gamybą, transportą, sveikatos apsaugą ir statybas, galima laukti dirbtinio intelekto (DI) ir robotikos srityje.
Kava su IQ
Guillermo Velasco: „Smegenų dirbtinis intelektas neaplenks“
Pasaulyje, kuriame viskas skaitmeninama, liko dar neištyrinėtų žemynų. Vienas iššūkių – visiškai atkurti žmogaus smegenis kompiuteryje. Šiuo tikslu 2013-aisiais pradėtas dešimt metų truksiantis „Human Brain Project“ (HBP) – vienas ambicingiausių ES finansuojamų projektų. Prie jo Madrido politechnikos universitete dirbantis inovacijų ir technologijų perdavimo mokslinis vadovas dr. Guillermo Velasco IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui atskleidė projekto iššūkius ir paragino nesibaiminti dirbtinio (DI) intelekto viršenybės.
Verslas
Lietuvos robotikos industrija pasiruošusi augimo šuoliui: nuo mąstančių robotų iki išmaniųjų daiktų, gelbstinčių gyvybę
Robotikos ir skaitmenizacijos aktualijoms Lietuvoje skirtoje spaudos konferencijoje „Inovatyvi Lietuva: mokslo-verslo sprendimai ir žvilgsnis į 2019-uosius“ pristatyti naujausi Lietuvos verslo ir mokslo vystomi ir jau taikomi inovatyvūs produktai bei sprendimai. Joje gausiai dalyvavo verslo ir mokslo atstovai, kurie diskutavo apie šiandienos robotikos padėtį Lietuvoje ir pasaulyje, aptarė šios srities tendencijas bei prognozes, dalinosi savo patirtimi ir iššūkiais inovacijų taikyme.
Verslas
Ko nežino bosas?
Ketvirtoji pramonės revoliucija arba „Pramonė 4.0“ į Lietuvą ateina pačiu laiku. Ji gali išspręsti darbo rinką kamuojančias problemas, tačiau pradėti teks nuo įmonių vadovų švietimo.
The Economist
Protų mūšis
Technologijų milžinės investuoja milijardus į permainas kuriančią technologiją
The Economist
Atgimimas
Netrukus operacines pasieks naujos kartos chirurginiai robotai
Verslas
Viso, Donatai. Labas, Siri
Automatizuoti procesai pakeis dalį prie kompiuterių dirbančių žmonių
Komentarai
Visuotinė skaitmenizacija – ar turėsime darbo ateityje?
Garo mašina, vidaus degimo variklis, elektros energija, radijas ir televizija, mobilusis ryšys, internetas. Šie atradimai nuosekliai gerino žmonių gyvenimo kokybę ir lėmė negrįžtamus pokyčius visuomenėje. Tačiau nepaisant įvairiapusės naudos jie išstūmė ir daug profesijų. Ar šis progresas vis dar vyksta? Be abejonės, ir sparčiau nei bet kada anksčiau.
Verslas
Algoritmų įkaitai
Dirbtinio intelekto (DI) ir robotikos pažanga audrina visuomenės vaizduotę, tačiau vis daugiau mokslininkų įspėja apie potencialiai katastrofiškus mokslo progreso padarinius. Ateityje gali išnykti ne tik mums įprastos profesijos, bet ir visa žmonija.
ŽYMA
ROBOTAI