Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 28 d.


The Economist
PASAULIS 2023. FINANSAI
Viltys dėl popandeminio našumo ir toliau nepasiteisins
Vakcinų nuo COVID-19 išradimas, patvirtinimas ir platinimas 2020–2021 m. paskatino optimizmo dėl ateities bangą. Jei žmonės per kelis mėnesius sukūrė
Verslas
C. R. Carlsonas: žinias kuriame klysdami ir nuolatos mokydamiesi
Tvarias inovacijas galima sukurti tik nuolat bandant, klystant ir mokantis, sako buvęs JAV tyrimų kompanijos „SRI International“ vadovas dr. Curtis R. Carlsonas. IQ apžvalgininkei Kotryna Tamkutei jis vardijo principus, verslui ir vyriausybėms padedančius didinti kurti pridėtinę vertę.
Komentarai
Darbuotojų piniginės pilnėja
Vidutinis darbo užmokestis šalyje, regis, augo bent trečdaliui Lietuvos gyventojų. Remiantis „Sodros“ duomenimis, minimalios mėnesio algos (MMA) didinimas ir, tikėtina, sumažėję vokeliuose mokamų atlyginimų mastai, tiesiogiai padidino oficialią algą maždaug 300 tūkst. darbuotojų.
Komentarai
Atlyginimai kyla daug sparčiau negu kainos. Ar ilgam?
Nors uždirbame daugiau, produktyvumas Lietuvoje auga labai lėtai – darbuotojai sukuria beveik tiek pat pridėtinės vertės, o už tai gauna vis didesnius atlyginimus. Jei šalies ekonomika netaps produktyvesnė, atlygis taip sparčiai augti negalės. Taip kyla rizika patekti į spąstus, kai vartotojų kainos kyla sparčiau, nei darbo užmokestis.
ŽYMA
PRODUKTYVUMAS