Meniu
Prenumerata

sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Kultūra
PARAŠTĖS
Baltasis triukšmas
Taip vadinasi vienas garsiausių XX a. pabaigos amerikiečių romanų, parašytas Dono De Lillo (lietuviškai, deja, turime tik vieną, ne patį geriausią jo kūrinį – „Kosmopolis“). Tai romanas-satyra, kuriame, pasitelkus antiutopijos ir mokslinės fantastikos priemones, kalbama apie vartojimo kultūrą, mirties baimę, konspiracijos teorijas ir žmogaus sukeltas ekologines katastrofas. Visa tai, kas dabar iškilo į pirmąjį planą – „Baltasis triukšmas“ virto mums į veidą rėkiančiu liudininku.
Kultūra
KNYGŲ APŽVALGA
Knygos. Prekyba patriotizmu ir teksto bei vaizdo jungtys
Romanų apie abu pasaulinius karus, tiek Pirmąjį, tiek Antrąjį, parašyta tiek daug, kad sunku jau ką nauja ir pasakyti. Tačiau kartais pavyksta.
Kultūra
KNYGOS
Ko pasaulyje daugiausia?
Aiškiai, suprantamai ir patraukliai pasakoti apie sudėtingus dalykus – tikra Dievo dovana. Ypač ji praverčia mokslo populiarinimo knygų autoriams. Atrodytų, ką labai patrauklaus būtų galima pasakyti apie vabzdžius, kurių dauguma mūsų nemėgsta arba nepastebi (vadinasi, nepažįsta ir nesupranta).
Kultūra
Netikėtas sugrįžimas
Įpusėjus 2016-iesiems jau galime apsižvalgyti ir padaryti šiokias tokias išvadas: kokie šie metai rašytojams ir leidėjams, ką renkasi skaitytojai, kokios literatūros tendencijos dabar svarbios?
Kultūra
Knygų apžvalga
Marius Burokas rekomenduoja, į kurias naujas knygas vertėtų atkreipti dėmesį.
Kultūra
Akistata vonios kambaryje
Amerikiečių poetui Allenui Ginsbergui tikriausiai priklauso pirmos žymios asmenukės Lietuvoje autorystė. Ieva Rekštytė patenka į veidrodžių labirintą ir seka ekscentriškojo bitniko viešnagės Vilniuje pėdsakais.
ŽYMA
MARIUS BUROKAS