Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 28 d.


Verslas
ES MOTERŲ ATLYGINIMAI
Moterys ES vis dar uždirba 13 proc. mažiau nei vyrai
Europos Sąjungoje dirbančios moterys vis dar uždirba vidutiniškai 13 proc. mažiau nei vyrai, paskelbė Europos Komisija. Tai reiškia, kad kiekvieną vyro
Verslas
TYRIMAS
Beveik pusė lietuvių gyvena nuo algos iki algos
Beveik pusės – 47 proc. – žmonių Lietuvoje išlaidos lygios pajamoms arba už jas didesnės, rodo „Swedbank“ sudarytas gyventojų finansinės sveikatos indeksas, sudarytas banko užsakymu atliktos apklausos pagrindu.
Aktualijos
SAVIVALDA
Savivaldos politikams – penktadalis mero darbo užmokesčio
Savivaldybių tarybų nariams bus mokamas atlygis, kuris sieks penktadalį mero darbo užmokesčio.
Verslas
INFLIACIJA
LB: šiemet darbo užmokesčio augimas turėtų viršyti infliaciją
Po Lietuvos ekonomikai sudėtingos 2022 m. pabaigos ir 2023 m. pradžios šalies ūkis antrąjį pusmetį turėtų augti sparčiau. Infliacija ir toliau mažės, tačiau dar ne iki siekiamo 2 proc. lygio. Vis dėlto šiemet darbo užmokesčio augimas turėtų viršyti infliaciją, o vartotojų perkamoji galia pradės didėti, praneša Lietuvos bankas (LB).
Verslas
ATOTRŪKIS
Darbo užmokesčio atotrūkis tarp regionų auga – 2022 m. pabaigoje pasiekė 390 eurų
Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje (be individualiųjų įmonių) 2022 m. ketvirtąjį ketvirtį sostinės regione buvo 2.115 EUR ir, palyginti su 2022 m. trečiuoju ketvirčiu, padidėjo 6,3 proc., pranaše Valstybės duomenų agentūra.
Finansai ir investavimas
LIETUVA
Lietuvoje vidutinis atlyginimas per dešimtmetį augo beveik dukart
Vidutinio atlyginimo augimas Lietuvoje per dešimtmetį buvo vienas sparčiausių tarp Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) narių – nuo 2011 iki 2021 metų jis padidėjo beveik du kartus, skelbia tarptautinės finansinių technologijų bendrovės „Tipalti“ tyrimas.
Verslas
MINIMALI MĖNESINĖ ALGA
Pramonininkai – už MMA didinimą iki 800, profsąjungos – iki 871 euro
Iki šiol raginę visai nedidinti minimalios mėnesio algos (MMA) pramonininkai sutinka, kad ji kitąmet didėtų 70 eurų iki 800 eurų, kaip siūlo ekonomikos ir inovacijų ministrė, tuo metu profsąjungos teigia, kad ją būtina didinti bent iki 871 euro.
Verslas
ATLYGINIMAI
Vidutinės darbo pajamos per metus augo 16 proc.
Darbo pajamos antrąjį šių metų ketvirtį toliau augo visuose sektoriuose, teigia „Sodra“. Visą mėnesį dirbusiųjų vidutinis atlyginimas per metus išaugo 220 eurų (16,6 proc.) iki 1539 eurų.
Verslas
DARBO UŽMOKESTIS
Trišalė taryba nesusitarė dėl MMA didinimo
Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujanti Trišalė taryba penktadienį nesusitarė dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo nuo 2022 metų sausio.
Verslas
IŠVADA
M. Navickienė: sprendimas dėl MMA neturėtų būti keičiamas – ji augs iki 642 eurų
Trišalei tarybai antradienį vėl apsvarčius minimalios mėnesio algos (MMA) didinimą nuo kitų metų, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad ankstesnis Vyriausybės sprendimas dėl MMA didinimo neturėtų būti keičiamas.
Komentarai
KOMENTARAS
Trečią ketvirtį augo ir nedarbas, ir vidutinis darbo užmokestis
Trečią ketvirtį augo ir nedarbas, ir vidutinis darbo užmokestis Trečią ketvirtį vidutinis darbo užmokestis privačiame sektoriuje buvo 5,2 proc. didesnis negu
Aktualijos
MINIMALI ALGA
Vyriausybės siūlymai: MMA turėtų augti 35-ais eurais, vaiko pinigai – dešimčia
Vyriausybė siūlo, kad minimali mėnesio alga „ant popieriaus“ kitąmet augtų nuo 607 iki 642 eurų, o vaiko pinigai – nuo 60 iki 70 eurų.
Verslas
TARPTAUTINĖS ĮMONĖS
Vadovų atlyginimo sumažinimas – viešieji ryšiai su pagalba darbuotojams
Koronaviruso krizės metu nemažai tarptautinių įmonių vadovų susimažino atlyginimus iki minimumo arba visai jų atsisakė. Taip jie tarsi perskirsto lėšas finansiškai kenčiančioms savo valdomoms įmonėms, tačiau vertinimai dėl tokių poelgių skiriasi.
Verslas
LYČIŲ LYGYBĖ
Moterys Lietuvoje tebekovoja už savo teises
Dažnai lyčių lygybė siejama su tolerancija, kvotomis ar feminizmu. Vis dėlto pirmiausia vyrų ir moterų skaičiaus balansas ir sąžiningi atlyginimai yra ekonominio augimo variklis – tai skatina ir įmonių, ir šalies progresą.
The Economist
DARBO RINKA
Turtingajame pasaulyje prasidėjo neeilinis užimtumo bumas
Šių dienų darbo rinką dažnai populiaru įsivaizduoti neteisingai
ŽYMA
ATLYGINIMAS