Meniu
Prenumerata
antradienis, balandžio 7 d.
Kultūra
Šiuolaikinio meno galerijoje – švenčių archeologija
Galerija „Vartai“ pristato latvių menininko Jānis Avotiņš parodą, sutampančią su Baltijos šalių nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiu.
Kultūra
Venecijos meno žaidimai
Rudenį į Veneciją – ko? Paprasčiausia būtų sakyti, kad Venecijos, kurios tuomet yra daugiau nei vasarą, kai ji užgožiama turistų ir jų sukeliamų spūsčių siauruose skersgatviuose. Tai ir ekonomiškiau – tuomet kiek pigesnės nakvynės, mažiau gaišaties eilėse, ypač jei išsiruoši į bene didžiausią pasaulyje meno parodą.
Kultūra
Priešintis stinguliui
11-oji Kauno bienalė šįkart atsigręžia į paminklą ir kolektyvinės atminties įamžinimo formas. Kokius klausimus šia tema joje kelia menininkai ir žiūrovai, prieš pat bienalės atidarymą su jos kuratore Paulina Pukyte kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.
Kultūra
Naujoje „Vartų“ parodoje – susapnuotoji Japonija
Naują sezoną sostinės galerija „Vartai“ pradeda dviejų parodų atidarymu. Mindaugas Lukošaitis rugsėjo 8 d. atidaromoje parodoje „Vaizduotė. Kompozicija. Sapnas“ pristatys piešinius iš naujausių serijų „Sapnavau Japoniją“ ir „Kompozicijos“. Belgų menininkas Tomas van Houtryve parodoje „Žydro dangaus dienos“ pristatys bepiločiais orlaiviais vykdomus karinius veiksmus dokumentuojančius vaizdus, užfiksuotus iš oro.
Kultūra
Sveikas S. ir P. Stanikų diletantizmas
Žvilgsnis į Svajonės ir Pauliaus Stanikų „Pavasarį“ sostinės galerijoje „Vartai“.
Kultūra
Susiruošusiems į „ArtVilnius“ – septynios rekomendacijos
Rytoj prasidėsiančioje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’17“ dalyvaus 55 galerijos ir net 200 menininkų. Kad meno pirkėjai nepasiklystų šiuolaikinio meno labirintuose, mugės meno projektų vadovė, menotyrininkė Sonata Baliuckaitė rekomenduoja septynias galerijas, kurių stendų reikėtų nepraleisti.
Kultūra
Aplinkybių vadyba
Pirmoji asmeninė menininko Roberto Narkaus paroda „Nešėjas“ paliečia kone visas paties autoriaus veiklos ir interesų sritis: technologijas, verslą, dirbtinį intelektą ir net klausimą, kokia menininko reikšmė jų kontekste. Su parodai besirengiančiu kūrėju kalbėjosi IQ kultūros apžvalgininkė Ieva Rekštytė-Matuliauskė.
Kultūra
Vieno žmogaus portretas
Fondo DRAF (David Roberts Art Foundation) įkūrėjas Davidas Robertsas, „Rupert“ kvietimu atvykęs į Lietuvą skaityti pranešimo pirmajame „Pažinties su šiuolaikiniu menu“ susitikime, dalijosi gana hedonistiniu požiūriu į meno kolekcionavimą.
Kultūra
Vieno žmogaus portretas
Fondo DRAF (David Roberts Art Foundation) įkūrėjas Davidas Robertsas, „Rupert“ kvietimu atvykęs į Lietuvą skaityti pranešimo pirmajame „Pažinties su šiuolaikiniu menu“ susitikime, dalijosi gana hedonistiniu požiūriu į meno kolekcionavimą. „Leiskite sau priimti kuo daugiau emocinių sprendimų“, – pataria jis. Londone gyvenantį škotų kilmės verslininką bei meno kolekcininką kalbino Ieva Rekštytė-Matuliauskė.
ŽYMA
ŠIUOLAIKINIS MENAS