Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 23 d.


Vilnius taip pat nori turėti LEZ
BNS
Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (BNS nuotr.).

Prie septynių Lietuvos miestų, turinčių savo laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), gali prisijungti ir Vilnius. Sostinės meras Remigijus Šimašius prasitarė, kad dėl tokios zonos įkūrimo deramasi su Vyriausybe.

Vilniaus LEZ būtų kuriama pietinėje miesto dalyje, Pagiriuose, kur šiuo metu veikia Vilniaus logistikos parkas ir intermodalinis terminalas. Šią idėją meras trečiadienį aptarė su premjeru Sauliumi Skverneliu. „Aptarėme galimybę statytis gamykloms aplink Vilnių - industrinio parko arba laisvosios ekonominės zonos projektą. Sutarėme su Vilniaus rajono savivaldybe, Vyriausybe kartu susėsti. Ties Pagiriais, kur yra numatytas logistikos parkas, kuris yra Vilniaus ir Vilniaus rajono teritorijoje - sutarėme, kad ten yra geriausia vieta ir ieškome būdų, kaip tai padaryti tinkamą gamybai“, – BNS po susitikimo su premjeru sakė R. Šimašius. Premjero nuomone, reikia įvertinti pramoninės zonos Vilniaus ir Vilniaus rajono ribose naudą stiprinant šalies konkurencingumą, BNS teigė jo patarėjas Tomas Beržinskas. „Šį klausimą planuojama aptarti rugpjūčio pabaigoje kartu su Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono merais“, – sakė premjero patarėjas.
R.Šimašius tikino, kad ilgus metus buvo siekiama „išvyti investicijas iš Vilniaus“ į kitas savivaldybes, ir tai atbaidydavo investuotojus nuo kūrimosi Lietuvoje. „Aktualu, kad industrinės zonos šalia Vilniaus centro konverguotųsi į gyvenamąsias ar kitas erdves ir atsirastų naujas, niekam netrukdantis industrinis parkas“, – dėstė jis.
R.Šimašius tikino, kad ilgus metus buvo siekiama „išvyti investicijas iš Vilniaus“ į kitas savivaldybes, ir tai atbaidydavo investuotojus nuo kūrimosi Lietuvoje. „Aktualu, kad industrinės zonos šalia Vilniaus centro konverguotųsi į gyvenamąsias ar kitas erdves ir atsirastų naujas, niekam netrukdantis industrinis parkas“, – dėstė jis. Vilniaus savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ valdo 31 mln. eurų vertės 460 hektarų ploto logistikos parką, kuris plėtojamas aplink 36,7 mln. eurų vertės Vilniaus intermodalinį terminalą, atidarytą 2015 metais. Už terminalo vystymą atsakinga viešoji įstaiga „Vilniaus logistikos parkas“, kurios dalininkės yra Vilniaus miesto savivaldybė ir „Lietuvos geležinkeliai“. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 03 18:59
Spausdinti