Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Tęsiantis neramumams Indijoje, arbata gali pabrangti 20 proc.
BNS
(Pixabay nuotr.)

Dėl masinių neramumų ir protesto akcijų arbatos plantacijos aplink Indijos Dardžilingo miestą buvo priverstos stabdyti darbus. Tai nutiko derliaus nuėmimo metu, todėl ekspertai mano, kad Dardžilingo arbata šiemet gali brangti 20 proc.

Kaip rašo „Financial Times“, darbai buvo sustabdyti birželio 9 d., kai renkamas antras arbatos lapelių derlius ir gaunama viena brangiausių arbatų. Anksčiau už kilogramą šios arbatos buvo mokama iki 1850 JAV dolerio. Gurkai – etniniai nepaliečiai, gyvenantys šiame regione, – birželį pradėjo protestuoti reikalaudami sukurti atskirą Gorkhalando valstiją, kad būtų apsaugota jų kultūra. Vėliau kilo aršūs susirėmimai su policija. Vakarų Bengalijos valstijos, kurioje įsikūręs Dardžilingas, valdžiai praėjusį savaitgalį jau trečią kartą teko prašyti kariuomenės pagalbos atkurti viešąją tvarką. Iš viso Dardžilingo plantacijose kasmet surenkami 8 mln. kilogramų arbatos, arba mažiau nei 1 proc. viso Indijoje surenkamo arbatos kiekio, kuris sudaro beveik 1,2 mlrd. kilogramų per metus. Pagrindinė šios arbatos rinka yra Europos šalys.
Šiam sektoriui yra rimtas smūgis, ir pirkėjams bus sunkiau rasti tos Dardžilingo arbatos rūšies, kurios jie norės.
„Mes netekome maždaug 20 proc. arbatos derliaus, kas mums reiškia 40 proc. apyvartos praradimą. Šiam sektoriui yra rimtas smūgis, ir pirkėjams bus sunkiau rasti tos Dardžilingo arbatos rūšies, kurios jie norės“, – sakė Dardžilingo arbatos gamintojų asociacijos pirmininkas. „Financial Times“ pažymi, kad dėl padėties Indijoje gali nukentėti „Tetley“ ir „Twinings“ arbatos prekės ženklai. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.  
2017 07 10 19:14
Spausdinti