Meniu
Prenumerata

penktadienis, sausio 15 d.


Seimo komitetas sieks licencijuoti darbuotojų nuomos įmones
BNS
(BNS nuotr.)

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas vėl siūlo licencijuoti laikinojo įdarbinimo įmones. Komitetas šią savaitę pritarė socialdemokrato Algirdo Syso pataisai, kad tokios įmonės be licencijos veikti negalėtų. Galutinį sprendimą priims Seimas.

„Kad neštų atsakomybę ir žmonės, kurie kreipiasi į tokias įmones, turėtų tam tikras garantijas, ginant savo teises - darbo jėgos eksportas į užsienį iš dalies ir jų labai aktyvus ir perspektyviai dirbamas darbas“, – komitete aiškino A.Sysas. „Gerai, kad pas mus jos tvarkingos, bet mes neturime skatinti jų steigimosi proceso“, – teigė „valstietis“ Tomas Tomilinas. Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė aiškino, kad šių įmonių Lietuvoje daugėja ir jose įdarbinama vis daugiau žmonių. Pasak jos, pasitaiko atvejų, kai į šias įmones siūloma pereiti standartines darbo sutartis turėjusiems darbuotojams, o jeigu šie nesutinka, pasiūloma iš viso išeiti iš darbo. „Tas paplitę Kaune, Plungėje. Tada krenta atlyginimas, kolektyvinė sutartis nustoja galioti. Darbdaviai vengia pateikti duomenis, kiek tokie žmonės uždirba. Problema yra su nelaimingų atsitikimų apskaita“, – kalbėjo G.Gruzdienė. Pasak užsienio investuotojus Lietuvoje vienijančios asociacijos „Investors‘ Forum“ vadovės Rūtos Skyrienės, laikinojo įdarbinimo įmonių Lietuvoje daugėja, nes jose populiaru ir patogu įsidarbinti jauniems žmonėms.
Pasak užsienio investuotojus Lietuvoje vienijančios asociacijos „Investors‘ Forum“ vadovės Rūtos Skyrienės, laikinojo įdarbinimo įmonių Lietuvoje daugėja, nes jose populiaru ir patogu įsidarbinti jauniems žmonėms.
Tuo metu Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Jonas Guzevičius sako, kad laikinoji įdarbinimo įmonė – „būdas pabėgti nuo mokesčių“. Jo teigimu, yra įmonių, kurios įsteigia savo laikino įdarbinimo įmones. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė parlamentarus informavo, kad Darbo inspekcija įpareigota patikrinti visas tokias įmones, kurių dabar yra beveik 140, jose dirba apie 3,4 tūkst. žmonių. Pasak viceministrės, 0,4 proc. įmonių nustatyta pažeidimų, daugiausia dėl darbo laiko ir atlyginimo mokėjimo. Laikinojo įdarbinimo įmonių licencijavimo reikalavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, pernai vetavusi naująjį Darbo kodeksą. Trišalė taryba dėl šių įmonių licencijavimo išvados nėra pateikusi. Seimui nepritarus licencijavimui, tokios įmonės būtų valstybės labiau prižiūrimos – turėtų teikti Darbo inspekcijai informaciją. Seimas darbuotojų nuomą įteisino 2011 metų pavasarį. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 05 14 14:50
Spausdinti