Meniu
Prenumerata

penktadienis, sausio 22 d.


PAUKŠTININKYSTĖ
Prancūzija uždraus paukštynams skersti vos išsiritusius vyriškos lyties viščiukus
BNS
Pixabay
Vyriškos lyties viščiukų neverta auginti ir paprastai jie sunaikinami,

Prancūzijos žemės ūkio ministras Didier Guillaume'as antradienį pranešė, kad nuo 2021 m. pabaigos Prancūzija uždraus itin prieštaringai vertinamą, tačiau plačiai paplitusią paukštynų praktiką sistemingai skersti vyriškos lyties viščiukus.

„Tikslas yra įpareigoti bendroves tai padaryti iki 2021 metų pabaigos“, – pareiškė ministras, išreikšdamas viltį, kad įmanoma rasti metodą, kuris leistų nustatyti embriono lytį dar kiaušinyje, o ne po išsiritimo.

D. Guillaume'as taip pat pranešė, kad maždaug tuo pačiu metu Prancūzija uždraus kastruoti paršelius nenaudojant anestezijos – tai dar viena priemonė, kurios jau ilgą laiką reikalauja gyvūnų teisių gynėjai.

Kiaušinių pramonėje kiekvienais metais perinama milijonai viščiukų, o moteriškos lyties viščiukai parduodami auginimui atskiriems ūkininkams arba komerciniams paukštininkystės ūkiams.

Visgi gaidžiai nededa kiaušinių ir iš jų gaunama gerokai mažiau mėsos, nei iš vadinamųjų broilerių, kurie veisiami specialiai maistui. Dėl šios priežasties verslininkai teigia, kad vyriškos lyties viščiukų neverta auginti ir paprastai jie sunaikinami.

Birželį Aukščiausias Vokietijos administracinis teismas nusprendė, kad Vokietijoje, kur kasmet sunaikinama 45 mln. vyriškos lyties viščiukų, minėta praktika galės būti tęsiama tol, kol bus atrastas būdas nustatyti embriono lytį dar kiaušinyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 01 28 13:36
Spausdinti