Meniu
Prenumerata

šeštadienis, spalio 31 d.
SVEIKATOS APSAUGA
Pacientų mažės, konkurencija didės, bet odontologai perspėja apie kilsiančias kainas
BNS
Pixabay

Šalies odontologų rūmų Tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus sako, kad darbo sąlygos ir paslaugų teikimas po koronaviruso epidemijos bus visai kitoks nei iki šiol ir tikėtina, kad išliks gana ilgam laikui ir tai gali turėti įtakos galutinei paslaugos kainai, rašo portalas lrt.lt. 

Pasak jo, pačių paslaugų kainos kilti neturėtų, ne po karantino vėl leidus tęsti veiklą odontologai susidurs su didele konkurencija tarpusavyje, tad paslaugos brangti neturėtų, norint pritraukti klientą. Tačiau minėtos apsaugos priemonės gali tapti papildoma eilute galutinėje sąskaitoje. 

„Tos apsaugos priemonės yra gana brangios. Ir mes žinome, kodėl mes jų dabar neturime – tiekėjai labai išpūtė tų apsaugos priemonių kainas: kaukių, respiratorių, chalatų, antbačių... Tie respiratoriai ir kitos apsaugos priemonės kiekvienam pacientui bus keičiami. Bandėme skaičiuoti, kiek tai kainuotų vienam pacientui. Tai apie 50 eurų prisideda vien apsaugos priemonių įsigijimui ir panaudojimui atliekant paslaugas“, – pareiškė A. Šeikus.

Jo vertinimu, odontologams leidus dirbti po karantino, derėtų reguliariai testuoti odontologus būtent dėl tos grėsmės, kad jie lengvai gali tiek užsikrėsti, tiek po to platinti koronavirusą.

 A.Šeikus be kita ko svarsto, kad šioms prekėms galėtų būti pritaikytas lengvatinis ar visai panaikintas pridėtinės vertės mokestis, nes tai šiek tiek sumažintų patiriamą naštą.

Odontologines paslaugas, remiantis Vyriausybės planu, bus galima teikti tik atšaukus karantiną. 

2020 04 17 09:00
Spausdinti