Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 21 d.


JUODASIS AUKSAS
Naftos kainos nusirito į žemiausią per 17 metų lygį
BNS
Pixabay
Naftos gavyba.

Pasaulyje vis sparčiau plintant koronaviruso krizei ir tęsiantis didžiausių juodojo aukso gamintojų kainų karui, naftos kainos pirmadienį dar sumažėjo – nusirito į žemiausią per 17 metų lygį.

WTI rūšies naftos kaina krito 5,3 proc. iki 20 JAV dolerių už barelį, o „Brent“ rūšies naftos kaina nusileido 6,5 proc. iki 23 JAV dolerių už barelį. Tuo tarpu koronaviruso aukų skaičius pasaulyje jau viršijo 30 tūkstančių.

JAV aukšto rango mokslininkas Anthony Fauci apytikriai apskaičiavo, jog per COVID-19 krizę gali mirti 100–200 tūkst. žmonių, bet bendras infekuotųjų skaičius tikriausiai bus skaičiuojamas milijonais.

Tuo tarpu JAV prezidentas Donaldas Trumpas pratęsė vyriausybės taisyklių dėl „socialinio atstumo“ laikymosi galiojimą iki balandžio 30 dienos. JAV valstybės vadovas taip pat pareiškė tikįs, jog šalis iki birželio 1 dienos „jau pradės atsigauti“, nors anksčiau jis teigė, kad su virusu bus susidorota iki Velykų.

Virusu didžiausiame pasaulio ūkyje jau užsikrėtė per 140 tūkst. žmonių, o mirė – daugiau nei 2,4 tūkstančio.

Dėl griežtų karantino priemonių ir kelionių apribojimų, kurių ėmėsi įvairių pasaulio šalių vyriausybės, siekdamos pažaboti viruso plitimą, smarkiai sumažėjo juodojo aukso paklausa ir tai naftos rinkose paskatino kainų kritimą, kuris tęsiasi jau kelias savaites, nes kartu smarkiai padidėjo pasiūla.

Naftos tiekimas pasaulio rinkoje gerokai padidėjo po to, kai Saudo Arabija ir Rusija, nesutarusios dėl papildomo gavybos mažinimo, pradėjo kainų karą.

Rijadas praėjusios savaitės pabaigoje pareiškė, jog galimo gavybos mažinimo su Maskva nesvarstė, o Rusijos energetikos viceministras pažymėjo, jog 25 JAV dolerių už barelį naftos kaina šalies gamintojams „nėra katastrofa“, ir tai rodo, jog dvi šalys ir toliau nesutaria.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 30 09:41
Spausdinti