Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, sausio 21 d.


Lietuva domisi naujas bankas. Galbūt iš Kinijos
BNS
(Pixabay.com nuotr.)

Šiemet šalyje gali atsirasti naujas bankas, sako Lietuvos banko (LB) vadovas Vitas Vasiliauskas, tačiau daugiau detalių apie jį nepateikiasako.

Pasak LB valdybos pirmininko, naujasis bankas turėtų būti ne iš Europos Sąjungos (ES). „Kai susitikinėjame su besidominčiais, kurie ateityje gali įžengti į šią rinką, tu matai jų ketinimo rimtumą. Kaip sakiau, vienas, manome, pakankamai rimtai susidomėjęs. (...) Kontaktai buvo pakankamai rimti ir tikimės, kad tai galėtų įvykti šiemet, bet aš tikrai nenoriu prisižadėti“,– antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo V.Vasiliauskas.
V.Vasiliausko teigimu, vienas pagrindinių veiksnių, viliojančių galimą naują banką į Lietuvą, yra šalies narystė euro zonoje.
Jo teigimu, naujas rinkos dalyvis būtų užsienio kapitalo, tačiau daugiau detalių apie jį centrinio banko vadovas nepateikė. Neoficialiomis BNS žiniomis, filialą Lietuvoje svarto įkurti Kinijos bankas, kuris aptarnautų į Lietuvą ketinančias ateiti tos šalies kompanijas. V.Vasiliausko teigimu, vienas pagrindinių veiksnių, viliojančių galimą naują banką į Lietuvą, yra šalies narystė euro zonoje. „Manau, kad didžiausias viliojimo aspektas yra susijęs su mūsų naryste euro zonoje, taip pat su mūsų aktyviais veiksmais mokėjimų rinkoje, taip pat su reguliatoriaus, kaip partnerio, įvaizdžiu. Kol kas mes nežinome viso vaizdo, su kuo tas pretendentas sietų savo atėjimą į Lietuvą, bet paprastai užsienio bankai juda paskui savo korporatyvinius klientus. Tai galėtų būti viena iš priežasčių, bet pagrindinė „vyšnia“ susijusi su mūsų naryste euro zonoje“,– kalbėjo V.Vasiliauskas. Paklaustas, ar tai reiškia, kad būsimas bankas yra ne iš ES šalies, LB vadovas atsakė teigiamai: „Jūs pataikėt“. Honkongo finansinių technologijų įmonės „International business settlement“ (IBS) vadovas Luo Fengas pernai spalį „Verslo žinioms“ teigė, jog Lietuvoje ketinama steigti atsiskaitymų tarp Europos Sąjungos ir Kinijos centrą. Įmonė teikia tarptautinių pervedimų ir bankininkystės paslaugas Kinijos kompanijoms, viena jos akcininkių yra Kinijos transporto ir logistikos, nekilnojamojo turto ir finansų korporacija „China Merchants Group“, turinti investicijų planų Klaipėdoje ir jau investuojanti Minske. Pasak V.Vasiliausko, specializuoto banko licencija rimtai domisi ir viena kredito unijų. Šiuo metu Lietuvoje veikia 8 bankai: SEB, „Swedbank“, DNB, „Nordea“, „Danske“, „Citadele“, Šiaulių ir Medicinos bankas. „Nordea“ ir DNB antrąjį šių metų ketvirtį turėtų susijungti ir vadinsis „Luminor“ – tai bus antras didžiausias Baltijos šalių bankininkystės rinkos dalyvis. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 03 14 13:30
Spausdinti