Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gruodžio 4 d.


TURIZMAS
Koronaviruso aidas Lietuvos viešbučių dar nepasiekė
Marija Lariščeva
Fotobankas

Oro uostai šiuo metu panašūs į didžiules ligonines – juose visi, ir keleiviai, ir personalas, dėvi medicinines kaukes. Koronaviruso pagrįstai ir ne visai baiminasi visas pasaulis, ir liga jau leido apie save žinoti daugelio šalių turizmui. Tiesa, Lietuvoje dėl nuostolių kol kas nenuogąstaujama.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigė, kad viešbučiai dėl koronaviruso ir su juo susijusios panikos kol kas pasikeitimų nejaučia.

Ji teigė, kad dėl epidemijos netgi nebuvo atšauktų rezervacijų.

„Pasiteiravome Visuomenės sveikatos centro, kaip turėtume asociacijos narius informuoti dėl svečių iš Kinijos. Matysime, ar pačios grupės atšauks rezervaciją. Natūralu, kad iš šios šalies neturime didžiulio srauto, tad kol kas viešbučiai nuostolių nejaučia“, – komentavo asociacijos prezidentė.

Tiesa, jos teigimu, bus matyti, kiek bus anuliuota skrydžių – juk kai kurie dalykai nepriklauso nuo pasaulio turizmo agentūrų. Ji priminė, kad pagrindinės Lietuvos turizmo rinkos yra Vokietija, Rusija, Baltarusija, Didžioji Britanija.

„Labai tikimės, kad mūsų tai nepaveiks“, – komentavo ji.

Žydrė Gavelienė, Lietuvos turizmo rūmų vadovė, paaiškino, kad Lietuva patenka tik į trečiąjį šalių penketuką, į kurias keliauja kinai.

Didžiausi traukos centrai kinams yra Londonas, Paryžius, Roma, Milanas ir Madridas.

Į Lietuvą, kaip teigė Ž. Gavelienė, tikriausiai specialiai iš Kinijos niekas nevažiuoja: turistai dažniau vyksta į turą po Baltijos šalis ir Suomiją arba Rytų Europos šalis.

„Natūralu, kad vasario mėnesį yra ir grupių, kurios nutraukė savo keliones dėl koronaviruso. Vis dėlto turizmo srityje pirmoje vietoje yra saugumas ir sveikata, o tik po to kelionės. Žinoma, nuostolių bus, bet įvertinus rizikas, kokie jie galėtų būti maksimalūs – kartu ir prarastos žmonių gyvybės, galima teigti, kad kol kas jie yra minimalūs“, – komentavo pašnekovė.

Jeigu viskas taip klostysis ir toliau, nuostoliai Lietuvos turizmui bus minimalūs.

Lietuviai keliauti nenustojo

Jos teigimu, neabejotinai Kinijos rinkai arba pirmam šalių, kurias lanko kinai, penketukui bus didelių nuostolių. Tai yra ne dėl pačių Liaudies Respublikos piliečių, bet dėl to, kad daugelis bendrovių nutraukė skrydžius į Kiniją.

„Natūralu, kad nerimo yra. Klientai klausia, ar keliauti išvis šiuo laikotarpiu yra saugu. Galiu pasakyti, kad daugiau yra šiokio tokio nuogąstavimo nei pačių atsisakymų. Be to, pasislenka kelionių kryptis. Azija buvo labai populiari, bet žmonės pradėjo aktyviau rinktis kitas vietas: Ameriką, Indijos vandenyną“, – pasakojo Turizmo rūmų vadovė.

Pasak jos, suaktyvėjo kelionės į Karibus, Meksiką, Bahamas – tai yra dėl to, kad į Aziją keliauti žmonės vis dėlto privengia. Vis dėlto, pašnekovės žodžiais, bendro lietuvių keliautojų skaičiaus tai nepaveikia – jie tiesiog renkasi alternatyvas. 

2020 02 06 09:57
Spausdinti