Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 26 d.
KARANTINAS
Karantiną svarstoma pratęsti dviem savaitėms, bet apribojimų po Velykų sumažės
BNS

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybė svarsto pratęsti karantiną dar dviem savaitėms, tačiau po Velykų ketinama leisti atsidaryti kai kuriam smulkiajam verslui, jei jis užtikrins reikiamas apsaugos priemones.

„Jeigu Vyriausybė apsispręs rytoj, tai bus pratęsta dviem savaitėms. Švelninimo sąlygos bus po Velykų“, – antradienį sakė ministras pirmininkas. Jo teigimu, prekybos vietose numatoma riboti žmonių srautus, įpareigoti pardavėjus ir klientus naudoti apsaugos priemones, pardavėjai negalės priklausyti rizikos grupėms.

Tikslūs karantino režimo pakeitimai turėtų būti patvirtinti vėliau šią savaitę. 

„Mes, matyt, atpalaiduosime tam tikrą smulkųjį verslą ir sudėliosime labai aiškias sąlygas. Pavyzdžiui, jei į parduotuvę yra patekimas iš gatvės – kiek klientų gali būti, klientai ir pardavėjai tik su apsaugos priemonėmis, pardavėjai negali būti rizikos grupėse, turi būti dezinfekcinio skysčio, įėjimo ir išėjimo kontrolė. Tokioms sąlygoms esant galės smulkusis verslas pasileisti“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras pabrėžė, kad sprendimus lems tai, ar neatsiras nauja susirgimų banga. S. Skvernelis sakė, kad kritinis bus šventinis Velykų savaitgalis, ir paragino žmones per jį likti namie. 

„Šis savaitgalis yra kritinis. Jeigu mes kaip valstybė ir visuomenė pademonstruosime brandą ir šitą savaitgalį atlaikysime, analitikų prognozės leidžia kalbėti, kad stabilizavome situaciją. Svarbu nesulaukti šuolio“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Jeigu bus savaitgalinis šuolis, vadinasi, prireiks 10 maždaug parų šuoliui suvaldyti ir dar 10–12 parų stabilizuoti. Būkime kantrūs, pakentėkime šį savaitgalį, bus papildomos priemonės, bet po to galime kalbėti apie šiek tiek laisvesnį socialinio gyvenimo režimą“, – teigė premjeras.

Siekiant užkirsti kelią virusui platiniti per žmonių keliones, šventinį savaitgalį numatoma riboti patekimą į Lietuvos miestus ir miestelius.

Pagal pastarąjį Vyriausybės nutarimą karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 07 11:16
Spausdinti