Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 9 d.
KORONAVIRUSAS
Galimybė kontroliuoti kainas Vyriausybėje neatmetama
BNS
Alfa.lt
Pirkėjai prekybos centre.

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad, dėl koronaviruso nekontoliuojamai pradėjus kilti kainoms, galimas jų valstybinis reguliavimas. 

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad pastebimas bandymas naudotis situacija dėl viruso, bet kol kas stebima, ar jį paskatino išaugusi maisto prekių paklausa dėl karantino, ar prekybininkai sieks išlaikyti pakilusias kainas. 

„Kol kas situacija... Tikrai negalime labai sakyti apie ilgalaikius pokyčius, matome, kad bandoma naudotis tuo, bet savaitė ar 10 dienų parodys, ar tie pokyčiai susiję tik su momentiniu paklausos iškilimu, ar bandys jie užtvirtinti ilgesniam laikotarpiui“, – kalbėjo S. Skvernelis. 

„Jeigu matysime, kad tokių intervencinių priemonių yra, tikrai darysime, kas Vyriausybės galioje“, – žadėjo premjeras ir parlamentarams pranešė, kad šią savaitę susitinka su didžiųjų prekybos tinklų atstovais.  „Tokios teisinės galimybės apsvarstytos, bet yra tam tikros problemos su Europos teise, bet Teisingumo ministerija variantus turi“, – pridūrė S. Skvernelis.   

V. Šapokos teigimu, kainų reguliavimas būtų įmanomas kai kuriuose segmentuose. „Tikrai galima svarstyti įvairias priemones. Jeigu situacija pasidarytų visiškai nekontroliuojama, tai neatmetu kai kuriuose segmentuose ir kainų reguliavimo“, – antradienį Seime teigė ministras. 

Taip V. Šapoka atsakė į liberalo GIntaro Vaičekausko klausimą, kaip Vyriausybė reaguos, jeigu dėl koronaviruso „staiga pakils būtiniausių prekių kainos“. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 17 14:37
Spausdinti