Meniu
Prenumerata
antradienis, kovo 31 d.
Istorija vis kartojasi

Nors Islamo valstybės atgaivinta vergovė – kraštutinė, nerimą keliančių jos atgarsių rasi visame arabų pasaulyje

„Karo grobis“, – meta Islamo valstybės žurnalas anglų kalba „Dabiq“. Turima omenyje tūkstančiai jazidžių, paverstų sekso vergėmis po to, kai pernai rugpjūtį grupuotė užėmė jazidų valdomą Sindžaro kalną. Grupuotė aiškina, kad priverstinės sugulovės anaiptol ne iškrypimas, o Korane išdėstyta religinė praktika. Korano skyriuje „Moterys“ nurodyta, jog galima turėti iki keturių žmonų, arba „tų, kurias valdo dešinioji ranka“.

Pažodinio aiškinimo šalininkai („Dabiq“ straipsnio autoriai – vieni tokių) šiuos žodžius interpretuoja kaip „paimtas į nelaisvę mūšyje“. Umm Sumayyah, neva straipsnį parašiusi moteris, džiūgavo, kad atgimė islamo vergų turgūs, ir net išreiškė viltį jau greitai juose išvysti parduodamą JAV prezidento žmoną Michelle Obamą. „Tą dieną, kai į mūsų namus įžengė pirmoji vergė, su namiškiais dėkinga puoliau kniūpsčia prieš Alachą“, – rašė ji. Taip pat interpretuoja prijaučiantys, ypač artima Nigerijos kovotojų grupė „Boko Haram“, pernai iš Čiboko mergaičių mokyklos pagrobusi visas moksleives (nuotr.).

Religingi dvasininkai choru protestavo. „Islamas draudžia sugrąžinti vergovę. Ji panaikinta visuotiniu susitarimu, – teigiama 140 musulmonų mokslininkų pasirašytame atvirame laiške, šiais metais išsiųstame Islamo valstybės „kalifui“ Abu Bakrui al Baghdadi. – Paėmėte moteris sugulovėmis ir taip atgaivinote <…> Žemėje sugedimą ir gašlumą.“

2015 10 05 12:26
Spausdinti