Meniu
Prenumerata
ketvirtadienis, vasario 20 d.
Kelionių palydovas
Paulina Rūgytė

Įsigyti lagaminą neatrodo sudėtinga užduotis, kol nepraveri parduotuvės durų. Tuo įsitikina Paulina Rūgytė.

Didelis ar mažas? Tekstilinis ar plastikinis? Kietas ar minkštas? Pigiausias ar brangesnis? Bus naudojamas dažnai ar nuo vienų atostogų iki kitų metus dūlės spintoje? Pagamintas iš poliesterio, aliuminio, nailono, polikarbonato, anglies pluošto, odos ar polipropileno? Tai toli gražu ne visi klausimai, jei pirkdamas lagaminą kreipi dėmesį ne tik į jo spalvą ar kainą.

Esu tik pradedanti keliautoja ir iki šiol išsiversdavau be lagamino. Nusprendusi įsigyti pirmąjį patraukiau iki artimiausio rankinių salono. Buvau tikra, kad pirkinį, kuriam ketinau išleisti iki 200 eurų, įsigysiu dar tą pačią dieną, nors nežinojau, ko tiksliai ieškoti.

Talpūs ir nebrangūs

Pirmieji mano dėmesį patraukė bendrovės „Travelite“ tekstiliniai lagaminai. Atrodė talpūs ir dideli, o kaina nesiekė 100 eurų.

„Travelite Delta“ kolekcijos žalios spalvos M dydžio (67 cm) kelionės aksesuaras buvo lengvesnis, nei tikėjausi, – vos 3,4 kg. Keturi ratukai parduotuvės plytelėmis riedėjo tyliai ir maloniai. Vidus taip pat atrodė neblogai suplanuotas: viename šone – dirželiai daiktams suspausti ir prilaikyti, kitame – tinklelis su užtrauktuku. Išorėje – dar du mažesni skyreliai. Gana viliojančiai nuskambėjo galimybė lagaminą padidinti praplatinant skyrius – įsivaizdavau, kaip be vargo sutalpinčiau didžiąją dalį savo spintos turinio prieš ilgesnes atostogas arba užsienyje per išpardavimą galėčiau lengva ranka šluoti lentynas. Nudžiugau nesugaišusi nė valandos ir jau radusi savo metų pirkinį – iš pažiūros patvarų ir patogų lagaminą, kuriam suteikiama 3 metų garantija.

Tačiau mano optimizmą prislopino kone primygtinis parduotuvės konsultantės siūlymas įvertinti plastikinių lagaminų kolekcijas. Pasak jos, šiuose mažiau glamžosi drabužiai, be to, tokio tipo gaminiai dar lengvesni ir atsparesni neišvengiamiems išbandymams oro uostuose. Ryškiaspalviai „American Tourister“ lagaminai manęs nesužavėjo, nes labiau priminė lego kaladėles, bet suintrigavo informacija, kad šį prekės ženklą plėtoja viena rinkos lyderių „Samsonite“. Jos pagal patentuotas technologijas gaminami lagaminai esą itin atsparūs smūgiams, jų paviršiai nesibraižo ir neskyla. Nieko keisto, kad keliautojų portalas „Trip Advisor“ 2016 m. geriausia lagaminus gaminančia įmone išrinko „Samsonite“.

Neatsispiriu pagundai apžiūrėti porą milžiniškų aliumininių „Samsonite“ lagaminų „Hartmann 7R Master“ – vienas tamsus sidabrinis, o kitas švelnios, tačiau labai prabangiai atrodančios rausvos. Odinė užtrauktuko apdaila, rankenėlė taip pat aptraukta oda. Prabangūs, gražūs, bet pernelyg įmantrūs ir brangūs. Galėčiau lažintis, kad jie būtų apibraižyti jau per pirmą kelionę.

Prabangūs, gražūs, tačiau pernelyg įmantrūs ir brangūs. Galėčiau lažintis, kad jie būtų apibraižyti jau per pirmą kelionę.

Šio prekės ženklo gaminių yra ir iš anglies pluošto, atsparesnės ir lengvesnės medžiagos nei aliuminis. Tokiems lagaminams suteikiama net 10 metų garantija, tačiau pigiausi kainuoja nuo 319 eurų. Už savo santaupas galėčiau įsigyti tik vieną iš tekstilinių „Samsonite“ lagaminų, kurių kainos prasideda maždaug nuo 140 eurų ir kuriems suteikiama 5 metų garantija.

Šykštuolis moka du kartus – tokia mintis sukosi mano galvoje po dar vienoje rankinių parduotuvėje nugirsto pokalbio. Pirkėjų pora, kaip ir aš, dairėsi lagamino: jauna moteris kilnojo pigesnius tekstilinius gaminius, tačiau ją lydintis vyras burbėjo nemokėsiąs už „dar vieną pigieną tik vienai kelionei“. Nejučia ėmiau svarstyti, gal išties verta investuoti daugiau ir įsigyti patvaresnį kelionės palydovą?

Kitą dieną apžiūrinėjau pigiausią ir lengviausią „Rimowa Salsa Air“ serijos atstovą už 409 eurus. Ryškios raudonos spalvos, 80 litrų talpos. „Salsa Air“, kaip ir dauguma „Rimowos“ lagaminų, išskyrus klasikinius, gaminami iš polikarbonato. Termoplastinių polimerų lydinys sparčiai populiarėja lagaminų gamyboje dėl pagrindinės ypatybės – ši medžiaga ypač lengva. Lagaminas svėrė vos 3,3 kg.

Dėl slėgio lagamino korpusas gali įlinkti, tačiau po to atgauna pradinę formą. Keturi ratukai sukasi 360 laipsnių kampu ir be jokių trikdžių. Keturračiai lagaminai gerokai manevringesni, juos keliautojas gali tempti šalia savęs – taip paprasčiau judėti sausakimšuose oro uostuose. Lengvas it plunksna, tik plastikinė lagamino rankenėlė galėtų būti patogesnė. Tačiau vidus man pasirodo pernelyg asketiškas – abiejose lagamino pusėse yra tik du dengiamieji poližakardo medžiagos tinkleliai, jokių papildomų kišenėlių, skyrelių ar priedų. Mano abejones mėgino išsklaidyti parduotuvės vadovė ir tikino, kad šis modelis perkamiausias, itin mėgstamas moterų.

Jame, kaip ir kituose brangesniuose gaminiuose, įtaisyta TSA (Transportation Security Administration) kodinė spyna. Šis užraktas leidžia oro uosto apsaugai, esant reikalui, atrakinti lagaminą jo nepažeidžiant ir nelaužant spynos, o pasinaudojant specialiu raktu.

Dar vienas „Rimowos“ klientų pamėgtas „Classic Flight“ lagaminas yra gerokai sunkesnis už „Salsa Air“ modelį, pagamintas iš aliuminio. 5,6 kg sveriantis 76 litrų talpos lagaminas kainuoja 579 eurus, turi dvi kodines spynas ir keturis ratukus. Viduje išlaikytas vintažinis stilius – rudos spalvos pamušalas su lėktuvo piktogramomis. Atrodė praktiškas: vienoje pusėje – skirtukas drabužiams ir daiktams suspausti, kitoje – dirželiai.

Iš visų „Rimowos“ salone matytų lagaminų mano žvilgsnį labiausiai prikaustė „Topas Stealth“ modelis. Matinė juoda spalva, aliumininis korpusas, apsaugoti kampai. Dvi TSA kodinės spynos, etiketė rekvizitams, papildomas įrenginys mažesniam lagaminui prisegti prie didesniojo. Viduje yra net kostiumo dėklas ir batų maišelis.

Norėčiau šio lagamino, bet pristabdo kaina – 899 eurai. Už tokią sumą galėčiau įsigyti bilietą į egzotišką šalį.

Šio, kaip ir visų „Rimowos“ gaminių vidų, galima transformuoti – papildomi skyriai lengvai išimami, lieka tik skirtukai ir dirželiai. Norėčiau tokio modelio, bet pristabdo kaina – 899 eurai. Už tokią sumą galėčiau įsigyti bilietą į egzotišką šalį, paieškojus pavyktų nuskristi kad ir į Australiją. Be to, ieškau lengvo ir patvaraus lagamino, o šis sveria daugiau nei 7 kg.

Nepamiršta technologinių naujovių

Lagaminų gamintojos ne tik investuotoja į lengvas ir atsparias medžiagas, bet ir pasitelkia technologines naujoves. „Rimowa“ į savo gaminius integravo elektroninę etiketę (electronic tag). Ši funkcija išvaduos nuo laukimo eilėse prie bagažo registracijos. Lagaminą galima užregistruoti dar namie ar viešbutyje naudojantis specialia išmaniojo telefono programėle ir „Bluetooth“ ryšiu. Skrydžių bendrovės skaitmeniniai bagažo duomenys saugomi elektroninėje etiketėje, o atvykus oro uoste pakanka lagaminą pastatyti į tam skirtą vietą. Tiesa, kol kas ši sistema veikia tik skrendant su oro bendrove „Lufthansa“ ir ja gali naudotis tik „Apple“ išmaniųjų įrenginių savininkai.

„Samsonite“ mėgina išspręsti itin aktualią pamesto bagažo problemą. Į naujuosius „GeoTrakR“ serijos lagaminus integruojami aparatai leidžia stebėti bagažo vietą. Ši nustatoma naudojantis GPS signalu, o šeimininkas, parsisiuntęs specialią programėlę į išmanųjį įrenginį, žemėlapyje mato, kur yra jo daiktai. Tokio tipo lagaminą galima įsigyti už kiek daugiau nei 300 eurų, o programėlė veikia ne tik „Apple“, bet ir „Android“ operacinėse sistemose. Vis dėlto naujovė dar turi trūkumų – jai būtinas interneto ryšys.

Po dviejų dienų paieškų galėjau prisistatyti esanti lagaminų ekspertė... be lagamino. Tikiuosi, jog kai pagaliau įsigysiu savąjį metų pirkinį, jau po pirmos kelionės nesigailėsiu išleidusi pinigus, kad ir kokio dydžio suma tai būtų.

Atkreipkite dėmesį

Elektrolagaminas

Jei norite tikrai išskirtinio lagamino, vertėtų atkreipti dėmesį į aistringo keliautojo, Čikagoje (JAV) gyvenančio verslininko Kevino O’Donnellio gaminį. Jo sukurtas „Modobag“ oro uoste gali pavėžėti nuvargusį keleivį. Įrengti pedalai, ištraukiama rankena-vairalazdė, stabdžiai. Motorizuoto kelioninio lagamino rėmas aliumininis, aptrauktas nailonine tekstile. Nedidelis, vos 32 cm, tačiau gana galingas – paveš ir 120 kg sveriantį šeimininką. Visiškai įkrauta baterija „Modobag“ gali nuvažiuoti apie 9 km ir pasiekti iki 12 km/val. greitį.

Baterija kraunama per USB jungtį, tam prireiks vos valandos. Be jos lagaminas sveria 8,62 kg. Šis įrenginys yra pradedančiosios bendrovės projektas, ir jam tebeieškoma finansinės paramos. Už „Modobag“ lagaminą paklojus 890 eurų teks palaukti, kol bus įvykdytas užsakymas. Jei gaminys pasiteisins ir bus rasta investuotojų, jis pasieks ir didžiąją rinką.

Verta žinoti

Lagamino garantija taikoma tik dėl gamyklos broko arba gaminiui nukentėjus dėl oro uosto ar aviacijos bendrovių darbuotojų kaltės.

Po kelionės atsiėmus bagažą ir pastebėjus nulaužtą ratuką, klibančią rankeną, įlenktą korpusą ar kitą žalą, būtina kreiptis į skrydžių bendrovės atstovus. Sutvarkius dokumentus, lagaminą remontuos jį pardavusi bendrovė.

„Samsonite“ lagaminą sutaisyti galima atnešti į bet kurį saloną bet kurioje pasaulio šalyje. Panaši tvarka taikoma ir „Rimowos“ gaminiams, tik šie remontuoti siunčiami į gamyklą Vokietijoje.

2017 01 21 21:06
Spausdinti