Meniu
Prenumerata

sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Ž. Šilėnas: siūlymas blokuoti informaciją užkerta kelią diskusijai
BNS
Ž. Šilėnas: siūlymas blokuoti informaciją užkerta kelią diskusijai. (BNS nuotr.)

Seimo narys „valstietis“ Tomas Tomilinas siūlo riboti Seimo nariams siunčiamą informaciją. Jis pareiškė, kad reikia užblokuoti Lietuvos laivosios rinkos instituto laiškus. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) Žilvinas Šilėnas tai vadina autoritarizmo požymiu.

Anot Ž. Šilėno, T. Tomilinas tokiu būdu parodė nesuprantantis, kad yra ne „feodalas, o žmonių išrinktas atstovas“, turintis įsiklausyti į kitų nuomonę. „Demokratinėse valstybėse mes valdžią vertiname pagal tai, kaip ji bendrauja su jai nepritariančiais arba prieštaraujančiais, turinčiais kitą nuomonę, o ne pagal tai, kaip bendrauja su plojančiais katučių. Tai parodo šito konkretaus asmens nesuvokimą, kur jis yra, kad jis yra žmonių išrinktas atstovas, o ne ponas ar feodalas, kuris gali nurodinėti, ką skaityti ir ką ne. (...) Tai yra autoritarizmo ar net totalitarizmo požymis“,  – BNS sakė Ž. Šilėnas. Anot jo, laiškus parlamentarams LLRI siunčia retai – tik kai svarstomi ypač svarbūs klausimai, pavyzdžiui, Darbo kodeksas. Paprastai, Ž. Šilėno teigimu, institutas savo pastabas įstatymų projektams teikia per viešas konsultacijas. LLRI vadovo nuomone, siūlymas užblokuoti laiškus rodo, kad nesugebama diskutuoti faktais ir kitokią nuomonę tiesiog bandoma išstumti. „Mes nesakome - sutikite su mūsų nuomone, bet mūsų pateikti faktai teisingi, mintys pateiktos profesionaliai. Tegul Seimo nariai atsirenka patys, kas jiems naudinga, nesiūlome jų priversti skaityti tai, ką mes rašome. Bet siūlyti blokuoti laiškus yra ne tik autoritarizmo, bet ir baimės požymis, nes Seimo narys turi kontrargumentuoti faktais, o ne užčiaupti burną“, – teigė jis.
Bet siūlyti blokuoti laiškus yra ne tik autoritarizmo, bet ir baimės požymis, nes Seimo narys turi kontrargumentuoti faktais, o ne užčiaupti burną.
Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas T. Tomilinas antradienį pareiškė, kad LLRI laiškai Seimui turėtų būti blokuojami. „Aš noriu jūsų labai paprašyti galbūt užblokuoti Laisvosios rinkos instituto elektroninius laiškus, kuriuos jie siunčia ir nuolat manipuliuoja informacija“, – antradienį Seime pareiškė T.Tomilinas. Liberalas Eugenijus Gentvilas tai pavadino „nusišnekėjimu“. „Gal tikrai... 20 metų nebuvau Seime, gal tokių nusišnekėjimų ir anksčiau būta... Neprašau užblokuoti profsąjungų laiškų rutinos griūties į mūsų elektroninius paštus. Kiekvienas turi teisę išreikšti savo nuomonę. Tai kodėl turime užblokuoti tuos, kurie taip pat galėtų būti socialiniai partneriai“, – Seimo posėdyje kalbėjo E.Gentvilas. Seimas antradienį pradėjo svarstyti nuo liepos turinčio įsigalioti naujojo Darbo kodekso pataisas, kurios praėjusią savaitę baigtos derinti su Trišale taryba. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 05 30 15:46
Spausdinti