Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 27 d.


KARANTINAS
Vyriausybės planas: kirpyklos ir ne maisto parduotuvės galėtų atsidaryti kitą pirmadienį
BNS
Fotobankas
I. Šimonytė.

Vyriausybės nariai preliminariai sutarė, kad kai kurios ne maisto prekių parduotuvės ir kirpyklos galėtų atsidaryti nuo kito pirmadienio, tačiau galutinį sprendimą numatoma priimti šį trečiadienį.

Karantino atlaisvinimo planą pristačiusi ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė pranešė, kad siūloma leisti atnaujinti veiklą grožio salonams, šiems užtikrinant, kad vienu metu paslauga būtų teikiama vienam klientui ir jam tektų ne mažiau nei 20 kvadratinių metrų plotas.

Jei bus pritarta, veiklą galės atnaujinti ne maisto prekių parduotuvės, turinčios įėjimą iš lauko. Jose vienam klientui turės būti užtikrinamas 20 kvadratinių metrų plotas.

„Tai yra yra su Sveikatos ministerija išdiskutuotas dydis, atsižvelgiant ir į kitų valstybių praktiką. Galbūt parduotuvės dydis galėtų būti iki 300 kv. metrų, bet dėl to dar turės galutinai apsispręsti Vyriausybė“, – Vyriausybės pasitarime pirmadienį sakė A. Armonaitė.

Premjerės Ingridos Šimonytės siūlymu Ministrų kabinetas planui pritarė „iš esmės“, tačiau Vyriausybės nutarimą numatoma priimti trečiadienį.

„Dėl paties karantino atlaisvinimo plano šiandien turėtumėm sprendimą, kad planui galime pritarti iš esmės, tačiau jo patvirtinti dar, matyt, negalime, todėl, kad reikia nuo tų startinių pozicijų per kitus etapus sudėlioti, kaip atitinkamai būtų didinamas, tarkime, parduotuvių, kuriose galima prekiauti, plotas“, – pasitarime sakė Vyriausybės vadovė.

Jos teigimu, iki kito trečiadienio taip pat bus pateiktas siūlymas dėl prekybos lauke atidarymo. 

„Tai turėtų būti prekyba lauke, tai yra ta prekyba, kuri nesukelia kažkokios didesnio žmonių maišymosi rizikos, būriavimosi rizikos mažesnėse erdvėse. Turbūt tą formuluotę taip pat būtų galima iki trečiadienio apgalvoti“, – pasitarime sakė I. Šimonytė.

Prekybininkai ir grožio paslaugų teikėjai sprendimų dėl jų veiklos atlaisvinimo tikėjosi dar praėjusią savaitę, tačiau Vyriausybė galiausiai šio klausimo nusprendė nesvarstyti.

Gruodžio viduryje sugriežtinus karantiną, šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, išskyrus maisto, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.  

Tačiau praėjusį pirmadienį Ministrų kabinetas jau leido atnaujinti veiklą lauko slidinėjimo centrams.

Atskirose savivaldybėse gali būti atlaisvinti susibūrimų, būrelių draudimai

Atskirose savivaldybėse gali būti atlaisvinami tokie draudimai, kurie neskatintų žmones į jas vykti, pavyzdžiui, bendravimo ribojimai arba būreliai, sakė premjerė.

„Kalbant apie nacionalinį mastą ir savivaldybių mastą, mes negalime nustatyti tokių reikalavimų, kurie labai patrauktų žmonių judėti į konkrečią savivaldybę todėl, kad joje yra koks nors ypatingas traukos punktas. Tie sprendimai, kurie yra priimami trečiadienį, priimami nacionaliniu mastu, būtent tam, kad nebūtų tokio nebūtino judėjimo į kitą savivaldybę, kad ir kirpyklas, ir mažas parduotuvėles žmonės rastų savo savivaldybių ribose“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė premjerė.

„Kai mes kalbame, ką savivaldybės galėtų, pavyzdžiui, būdamos aukštesnėje, geresnėje epidemiologinėje situacijoje daryti kitaip negu likusi Lietuva, pavyzdžiui, tai galėtų būti namų ūkių bendravimas intensyvesnis negu leidžiama visoje šalyje, neformalus moksleivių ugdymas – taip pat“, – sakė ji.

I. Šimonytė pabrėžė, kad atlaisvinimai konkrečiose savivaldybėse galėtų būti taikomi toms sritims, kurios neprovokuotų didesnio gyventojų mobilumo, todėl tai galėtų būti „lokalūs dalykai, nesukeliantys kažkokių didelių mobilumo rizikų“.

Tuo metu mobilumo tarp savivaldybių ribojimai, premjerės teigimu, įvedus skirtingus atlaisvinimus, gali tapti dar aktualesni.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 08 16:01
Spausdinti