Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 19 d.


KARANTINAS
Vyriausybė žada įvesti ribojimus nepasiskiepijusiems: atviros liks nedidelės parduotuvės
BNS
Fotobankas

Vyriausybė trečiadienį žada apsispręsti dėl ribojimų nuo koronaviruso (COVID-19) nepasiskiepijusiems žmonėms: jiems liktų atviros tik nedidelės parduotuvės ir vaistinės, smarkiai sutrumpėtų galimų paslaugų sąrašas.

Tačiau Vyriausybė atsitraukia nuo planų neturintiems imuniteto arba neigiamo COVID-19 testo žmonėms uždrausti naudotis viešuoju transportu ir teikti tik būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas.

Šie siūlymai išbraukti iš atnaujinto nutarimo projekto, tačiau dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų įrašoma, kad jos bus teikiamos pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus.

Pagal jį, ribojimai įsigaliotų nuo rugsėjo 13 dienos, kai neturint galimybių paso ar neigiamo PGR testo būtų apribota dauguma kontaktinių paslaugų. Imuniteto neturintys žmonės galėtų apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse, jiems užsivertų didieji prekybos centrai, grožio salonai, viešojo maitinimo įstaigos, pramogų vietos, renginiai.

Ribojimai nebūtų taikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgusiems koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turintiems neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

Asmenys, neatitinkantys šių kriterijų, nuo rugsėjo 13 dienos galėtų apsipirkti tik parduotuvėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, ir jų prekybos plotas turės būti mažesnis nei 1500 kv. metrų.

Be galimybių paso trumpėja leidžiamų veiklų sąrašas: lieka tik smulkaus remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas trunka ne ilgiau nei 15 minučių, veterinarijos paslaugos, muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas, bibliotekose būtų galima lankytis tik knygų atsiėmimo-grąžinimo tikslais.

Sąraše nebeliktų grožio paslaugų, tačiau būtų galima lankytis atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, šventėse, kituose susibūrimuose, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų.

Taip pat imunitetą turintiems asmenims kaukės liktų rekomendacija, o teikiant paslaugas nepasiskiepijusiems jos ir toliau liktų privalomos.

Ministrų kabinetas anksčiau yra pritaręs, jog augant užimtų COVID-19 lovų ligoninėse skaičiui būtų įvedami kontaktinės veiklos ribojimai neturintiems galimybių paso, išskyrus kai kurias išimtis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 11 09:12
Spausdinti