Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 6 d.


COVID-19
Vyriausybė pritarė vakcinų nuo koronaviruso įsigijimui iš „BioNTech“ ir „Pfizer“
BNS
Vakcina

Kadencija baigianti Vyriausybė trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui įsigyti 1,24 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių iš jas kuriančių farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“.

Su šiomis bendrovėmis Europos Komisija praėjusią savaitę sudarė išankstinę sutartį, tačiau tam atskirai dar turi pritarti Europos Sąjungos šalys. EK su „BioNTech“ ir „Pfizer“ sutarė dėl 200 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių įsigijimo. Taip pat sutarta dėl dar 100 mln. dozių rezervavimo.

Kaip teigė kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tai – jau ketvirtoji vakcina, kurią su kitomis valstybėmis siekia įsigyti Lietuva.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) vadovas Gytis Andrulionis anksčiau BNS sakė, kad iš papildomai rezervuoto kiekio Lietuvai galėtų atitekti 620 tūkst. vakcinos dozių.

„Bet jos eina visai pagal kitą laiko grafiką, vėliau, visiems pritarus. Bazinis įsigijimas yra būtent 200 milijonų“, – komentavo jis.

Lietuva jau anksčiau yra priėmusi sprendimą iš farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ įsigyti 1,86 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių, iš „Janssen Pharmaceutica NV“ – 1,24 mln. dozių, tačiau šį kiekį norima sumažinti iki 700 tūkst., o iš „Sanofi“ ir GSK – 1,5 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių.

Be kita ko, Ministrų kabinetas taip pat yra nusprendęs, kad Lietuva su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis dalyvaus įsigyjant visas kuriamas COVID-19 vakcinas, dėl kurių derasi Europos Komisija.

Taip siekiama užsitikrinti, jog Lietuva turėtų pakankamą kiekį veiksmingų vakcinų.

Vyriausybė yra apsisprendusi įsigyti jų tiek, kad pakaktų paskiepyti 70 procentų šalies gyventojų.

Kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis yra teigęs, kad maksimali suma, kurią Lietuvai už vakcinas tektų sumokėti, gali sudaryti apie 125 mln. eurų. Tačiau jis pabrėžė, kad perteklių Lietuva galėtų parduoti Rytų partnerystės šalims.

 Be minėtų keturių išankstinių sutarčių su „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Sanofi“-GSK bei „BioNTech“-„Pfizer“, Europos Komisija taip pat yra sėkmingai užbaigusi parengiamąsias derybas su „CureVac“ ir „Moderna“.

JAV biotechnologijų bendrovė „Moderna“ pirmadienį paskelbė, kad jos eksperimentinė vakcina nuo COVID-19, kaip rodo preliminarūs daugiau kaip 30 tūkst. dalyvių klinikinių tyrimų rezultatai, yra 94,5 proc. veiksminga.

Prieš savaitę konkurentės „BioNTech“ ir „Pfizer“ pranešė, kad jų kuriama vakcina nuo koronaviruso panašiai – 90 proc. atvejų – apsaugo nuo koronavirusinės infekcijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 18 13:51
Spausdinti