Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 6 d.


KARANTINAS
Vyriausybė pratęsė judėjimo ribojimą 16-oje savivaldybių, įskaitant Vilnių ir Klaipėdą
BNS
Fotobankas

 Vyriausybė pirmadienį iki mėnesio pabaigos pratęsė judėjimo ribojimą 16 savivaldybių, tarp jų – Vilniuje ir jo rajone, Klaipėdoje, Neringoje.

Judėjimo ribojimai nuo antradienio iki balandžio 1-osios pratęsti tarp Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto ir rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto ir rajono bei Visagino savivaldybių.

Čia ir toliau galios draudimas atvykti ir išvykti, išskyrus išimtinius atvejus, taip pat būtų galima judėti tarp žiedinių savivaldybių.

Tęsti judėjimo ribojimus Sveikatos apsaugos ministerija pasiūlė tose savivaldybėse, kur 14 dienų naujų COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 200 ir daugiau.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, tai leidžia laimėti laiko Lietuvoje plintant „britiškajai“ atmainai, kad būtų galima paskiepyti daugiau rizikos grupės asmenų, be to, atveriant daugiau veiklų.

„Jeigu kas nors užduotų klausimą, kam reikia laimėti to laiko, tai turbūt laiko labiausiai reikia laimėti vakcinavimui. Dabar kaip tik skiepijame tuos žmones, kurių rizika mirti ar sunkiai sirgti užsikrėtus COVID yra pati didžiausia“, – posėdyje kalbėjo I. Šimonytė.

„Žmonėms norisi ir mums norisi, kad tų apribojimų būtų mažiau, kita vertus, objektyviai matome, kad kitose šalyse, kurios galbūt ir per daug užskubėjo su savo sprendimais, ta padėtis šiandien yra blogesnė, negu buvo tikimasi, ir daug paaiškinimo gali būti būtent tai mutacijai paskirta“, – pridūrė ji.

Pasak premjerės, duomenys rodo, jog šiuo metu situacijos gerėjimas yra sustojęs ir tai sutampa su „britiškosios“ atmainos plitimu.

Taip pat patikslintas tarp leidžiamų lankyti uždarose erdvėse esančių įstaigų sąrašas, įtraukiant zoologijos ir botanikos sodus.

Spaudos konferencijos po Vyriausybės posėdžio nebuvo. Premjerės Ingridos Šimonytės atstovė Rasa Jakilaitienė BNS teigė, kad ji nebuvo planuota, nes sprendimo motyvai ir statistika buvo išsamiai pristatyti posėdyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 15 12:17
Spausdinti