Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 4 d.


COVID-19
Visuomenės sveikatos centras su verslu steigia naują COVID-19 skambučių centrą
BNS
Unsplash

 Nespėjant informuoti visų kontaktavusiųjų su užsikrėtusiais koronavirusu apie prievolę izoliuotis, Nacionalinis Visuomenės sveikatos centras (NVSC) su verslu steigia naują COVID-19 skambučių centrą.

Kaip pranešė NVSC,  kartu su socialiai atsakingomis įmonėmis ketvirtadienį pradedama iniciatyva „Įveiksime kartu“, kuria ir nuspręsta kurti laikinąjį Covid-19 skambučių centrą.

Pasak NVSC Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės, vienas koronavirusu užsikrėtęs asmuo vidutiniškai turi 10–20 didelės rizikos kontaktų.

„Tai reiškia, kad, jei per dieną užfiksuojama tūkstantis naujų ligos atvejų, mūsų darbuotojams reikia nustatyti ir informuoti apie 10–20 tūkst. sąlytį turėjusių asmenų. Jeigu šie asmenys laiku neatsekami ir neinformuojami, o patys savarankiškai nesilaiko saviizoliacijos, jie gali toliau platinti užkratą visuomenėje ir dar labiau bloginti epidemiologinę situaciją“, – sako R. Lingienė.

„Deja, bet šiuo metu centre dirbančių 50 epidemiologų ir 50 Lietuvos kariuomenės savanorių visiems tyrimams atlikti laiku nebepakanka. Papildomi pajėgumai yra kritiškai svarbūs“, – pabrėžė ji.

Šiuo metu prie iniciatyvos „Įveiksime kartu“ jau yra prisijungę 13 partnerių, jie teikia finansinę paramą, aprūpina centrą reikiamomis priemonėmis.

Pasak NVSC, nors šiuo metu turimi resursai turėtų leisti užtikrinti laikinojo Covid-19 skambučių centro veiklą mėnesiui, pristatymo metu taip pat bus kviečiami prisijungti ir kiti verslai.

Centras tikisi, kad pritraukus dar didesnį įmonių skaičių pagalbos apimtis bus galima išplėsti, o pačią iniciatyvą vykdyti tiek, kiek reikės.

Plačiau iniciatyvą ketinama pristatyti ketvirtadienį popiet.

NVSC susiduriant su iššūkiais, epidemiologams kasdien talkina apie 100 krašto apsaugos savanorių. Vyriausybė trečiadienį papildomai skyrė 1,6 mln. eurų NVSC darbuotojų atlyginimui už viršvalandžius, taip pat kitas padidėjusias išlaidas. 

Šiuo metu dėl koronaviruso, kontaktų su sergančiais ar kitų aplinkybių izoliacijoje yra 78 tūkst. 306 žmonės.

Karštoji linija: registracija COVID-19 tyrimui internetu skambučių srautą sumažino perpus 

Nuo praėjusios savaites atsiradus galimybei registruotis testui dėl COVID-19 internetu, skambinančiųjų į Karštąją liniją 1808 sumažėjo maždaug perpus.

Apie tai BNS ketvirtadienį informavo šią liniją administruojančios Kauno greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties direktorius Nerijus Mikelionis.

„Dabar kasdien sulaukiame apie šešių–septynių tūkstančių skambučių. Mums pavyko suvaldyti besikreipiančiųjų srautus, nes paleidome elektroninę registraciją, kur gali registruotis simptominiai pacientai ir profilaktiškai iš didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių – medikai, socialines paslaugas teikiantys darbuotojai“, – kalbėjo jis.

Anksčiau, anot N. Mikelionio, kasdien skambinančiųjų buvo apie 14 tūkstančių.

Nuo praėjusios savaitės Karštosios linijos specialistams talkina Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai.

Kauno GMP stoties direktoriaus teigimu, šiuo metu kasdien skambučių centre dirba per 70 žmonių. 

Anot jo, didžiąją šiuo metu skambinančiųjų dalį sudaro norintieji užsiregistruoti tyrimams, likusieji – siekiantys pasikonsultuoti.

„Skambučių, kurie atkeliauja į registraciją tyrimams, kokybė – 98 procentai. Tai reiškia, kad prisiskambinti žmonėms jokių problemų nėra“, – komentavo N. Mikelionis.

„Konsultacinių skambučių kokybė yra prastesnė – apie 50 procentų. Bet tą darome sąmoningai, nes informaciją galima gauti tikrai iš įvairių šaltinių: ir 1808.lt, ir NVSC.lt , ir informacija pateikiama paskambinus į mūsų liniją – yra leidžiamas specialus įrašas. Prioritetas yra dedamas žmonėms, kurie nori užsiregistruoti tyrimams“, – pridūrė jis.

Skambinti į Karštąją liniją 1808 galima visoje Lietuvoje nuo 8 iki 20 val. kasdien nemokamai iš visų tinklų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 12 09:01
Spausdinti