Meniu
Prenumerata

penktadienis, sausio 21 d.


RUSIJA
V. Putinas neprieštarautų pasiūlymui „nusinulinti“ savo kadencijas
BNS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė palaikąs siūlomą Konstitucijos pataisą, kuri leistų jam siekti dar vienos kadencijos valstybės vadovo poste ir išlaikyti valdžią savo rankose.

Šią iniciatyvą pateikė parlamentarė Valentina Tereškova, kuri būdama sovietų kosmonautė tapo pirmąja į kosmosą pakilusia moterimi. Ji pasiūlė arba panaikinti prezidento kadencijų limitą, arba iš dalies pakeisti Rusijos konstituciją, kad V. Putinas vėl galėtų balotiruotis.

Balsavimas dėl virtinės pagrindinio įstatymo pataisų šalyje vyks balandžio 22 dieną.

V. Putinas pasisakė prieš kadencijų limito panaikinimą, bet išreiškė palaikymą minčiai peržiūrėti šias lubas. Pagal dabartinius įstatymus valstybės vadovui draudžiama eiti pareigas daugiau nei dvi kadencijas iš eilės. Dabartinė V. Putino šešerių metų kadencija baigsis 2024-aisiais.

Prezidentas sakė, kad palaikytų V. Tereškovos pateiktą pasiūlymą, jei tai leis Konstitucinis Teismas.

V. Tereškovos „pasiūlymas iš esmės reiškia panaikinti apribojimus bet kuriam žmogui, bet kuriam piliečiui, įskaitant dabartinį prezidentą, ir leisti ateityje dalyvauti rinkimuose. Žinoma, atviruose ir konkurencinguose rinkimuose“, kalbėjo V. Putinas.

„Aišku, tik jei piliečiai palaikys tokį siūlymą, tokią pataisą. Pasakys „taip“ per visuotinį balsavimą šių metų balandžio 22-ąją“, – teigė jis.

„Iš esmės toks variantas būtų įmanomas, tačiau su viena sąlyga: jei RF Konstitucinis Teismas paskelbs oficialią išvadą, kad tokia pataisa neprieštaraus pagrindinio įstatymo – Konstitucijos – principams ir pagrindinėms nuostatoms“, – pareiškė V. Putinas

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 10 15:15
Spausdinti