Meniu
Prenumerata

penktadienis, gegužės 14 d.


SEIMO RINKIMAI
V. Pranckietis – trečias Liberalų sąjūdžio sąraše
BNS ir IQ
Fotobankas
Ar ryškus bus V. Pranckiečio vaidmuo Liberalų sąjūdyje?

Opozicinio Liberalų sąjūdžio taryba šeštadienį baigė reitinguoti kandidatus į Seimą ir patvirtino jų sąrašą. Jo viršuje atsidūrė partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Neringos savivaldybės tarybos opozicijos lyderis Andrius Bagdonas ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

V. Pranckiečio pakvietimas į Liberalų sąjūdžio sąrašą sukėlė nuostabą daliai partijos rėmėjų ir, tikėtina, sukels judesių pačioje organizacijoje. Šiandien partijos valdybos narys, žinomas energetikos ekspertas Martynas Nagevičius feisbuke pareiškė, kad V. Pranckiečiui patekus į sąrašo penktuką jis trauksis iš Liberalų sąjūdžio. 

Dešimtuke – du Gentvilai

Dešimtuke toliau rikiuojasi Seimo narys, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, penktoje vietoje – Trakų rajono merė Edita Rudelienė. Šeštas – buvęs partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, toliau seka TSPMI profesorius, politologas Raimundas Lopata Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas, Seimo kontrolierių įstaigos žmogaus teisių vyriausiasis konsultantas, protokolo ir etiketo ekspertas Arminas Lydeka, partijos pirmininkės pavaduotojas, buvęs Kauno vicemeras Simonas Kairys.

V. Čmilytė-Nielsen partijos tarybai sakė, kad Liberalų sąjudis turi tvirtą pagrindą sulaukti rinkėjų pasitikėjimo.

Tuo metu Seimo pirmininkas V. Pranckietis, šią savaitę paskelbęs apie planus rinkimuose dalyvauti su liberalais, teigė, kad šios partijos sąraše atsidūrė neatsitiktinai. „Tikrai čia neatsiradau atsitiktinai. Turbūt su tokiomis mintimis ir truputį geru pavydu vaikščiojau, visada galvodavau, kad galėčiau ir aš susitapatinti su ta bendruomene“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Seimo pirmininkas partijos tarybai dėkojo už parodytą pasitikėjimą ir juokavo, kad jis „turbūt, yra nevertai per didelis“.

Šeštadienį vykstančioje partijos taryboje taip pristatytos rinkimų programos gairės. Kaip teigia V. Čmilytė-Nielsen, programoje išskiriamos penkios pagrindinės kryptys: galimybės veikti savarankiškai dirbantiems žmonėms, stipri sveikatos apsaugos sistema, švietimas, gamtai draugiška ekonomika ir žmogaus teisės.

Programą pristatęs pirmininkės pavaduotojas Simonas Kairys sakė, kad liberalai sieks mažinti gyventojų pajamų mokestį (GPM) ir pridėtinės vertės mokestį (PVM).

Programoje deklaruojamas siekis efektyviai dirbti su užsienio investuotojais ir startuoliais – liberalai teigė įsipareigojantys iki 2025 metų sukurti 50 tūkst. naujų darbo vietų bioekonomikoje ir žiedinėje ekonomikoje. Be to, partija žada skatinti privačias investicijas į atsinaujinančios energetikos plėtrą

Programoje taip pat iškeltas tikslas išvalyti visas Lietuvos upes nuo taršos, miškingumą padidinti iki 35 procentų.

Švietimo srityje siūlomas savarankiškos mokyklos modelis, krašto apsaugos sistemoje S. Kairys pabrėžė pilietinio pasipriešinimo, kaip tiesioginės paramos kariuomenei, aktyvinimą bei įsipareigojimą nuosekliai didinti krašto apsaugos finansavimą.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 27 14:33
Spausdinti