Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gruodžio 4 d.


EUROPOS KOMISIJA
U. von der Leyen penktadienį atvyksta į Vilnių aptarti Lietuvos ekonomikos gaivinimo plano
BNS
Scanpix
U. von der Leyen.

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen penktadienį atvyks į Vilnių pristatyti nuomonės dėl Lietuvos pateikto ekonomikos gaivinimo plano.

Vizito metu EK pirmininkė U. von der Leyen susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda ir ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, pranešė EK atstovybė Lietuvoje. 

EK pirmininkė kartu su prezidentu ir premjere lankysis Vilniaus transformatorių pastotėje, kurioje kitąmet bus įrengtas vienas iš keturių elektros energijos kaupimo įrenginių.

Tai vienas iš projektų, kurie didžiąja dalimi bus finansuojami Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano lėšomis. Pasak pranešimo, projektas taip pat svarbus siekiant Baltijos valstybių elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentinės Europos tinklu.

Kaip pranešė EK atstovybė, Lietuva bus keturiolikta lankoma ES valstybė, kurioje EK pirmininkė pateiks nacionalinio plano vertinimą.

Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė (EGADP) yra pagrindinė „Next Generation EU“, Europos Sąjungos plano dėl ekonomikos gaivinimo po COVID-19 pandemijos, priemonė.

Pagal ją investicijoms ir reformoms remti bus skirta iki 672,5 mlrd. eurų, šią sumą sudarys 312,5 mlrd. eurų vertės dotacijos ir 360 mlrd. eurų vertės paskolos.

Lietuva, parengdama ir pateikdama nacionalinį EGADP planą, paprašė pagal EGADP iš viso skirti 2,2 mlrd. eurų dotacijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 01 12:00
Spausdinti