Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 13 d.


KARANTINAS
Siūloma neriboti judėjimo tarp miestų ir rajonų žiedinėse savivaldybėse
BNS
Fotobankas
Patikros punktas prie įvažiavimo į Kauną.

Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) siūlo neriboti gyventojų judėjimo tarp miestų ir rajonų žiedinėse savivaldybėse.

Kaip spaudos konferencijoje po VESK posėdžio pirmadienį sakė Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, tai siūloma atsižvelgus į problemas, iškilusias per savaitgalio gyventojų judėjimo patikrinimus.  

„Tikrai matome, kad žmonės yra masiškai susiję – miesto gyventojai su rajonu ir atvirkščiai, turi nekilnojamojo turto – tie patys sodai. Matėme masinį legalų vykimą iš miestų į rajoną, lygiai taip pat matome, kad daug gyventojų gyvena rajone arba dirba mieste ir atvirkščiai (...), matėme, kad rajono gyventojams reikalingos tam tikros paslaugos iš mieste įsikūrusių valstybės valdymo įstaigų“, – sakė R. Požėla.

„Matydami šią problematiką, pasiūlėme per VESK kreiptis į Vyriausybę su iniciatyva, kad galbūt miestas ir rajonas būtų traktuojamas kaip vienas teritorinis darinys ir jame galiotų tos pačios karantininės sąlygos. Sakyčiau, būtų daugiau logikos, negu dabar yra“, – teigė R. Požėla.

VESK taip pat nusprendė siūlyti Vyriausybei koreguoti taisykles, kad vykti automobiliais būtų galima vienos šeimos nariams arba ne daugiau nei dviem kartu negyvenantiems asmenims.

Policijos vadovo nuomone, įvedus alternatyvius saugiklius ši priemonė „nebūtų liberalizavimas, anaiptol, būtų didesnis logiškumas ir prevencija kamščiams“.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, policija penktadienį-sekmadienį šalyje vykdė masinę judėjimo kontrolę. Iš viso savaitgalį policija patikrinimo postuose kelionės neleido tęsti daugiau kaip 12,2 tūkst. automobilių. 

Leistų taupyti policijos pajėgumus

R. Požėla sako, kad Vyriausybei nusprendus neriboti gyventojų judėjimo tarp miestų ir rajonų žiedinėse savivaldybėse būtų galima sutaupyti policijos pajėgumų. 

Kaip ir savaitgalį, judėjimo kontrolę numatyta vykdyti ir šią savaitę – nuo trečiadienio iki sekmadienio, tačiau kol kas pareigūnų skaičiai neaiškūs.

„Planuojame ir dėliojamės konkrečius skaičius. Žiūrėsime, ar bus atsižvelgta į mūsų pasiūlymą dėl žiedinių savivaldybių. Jeigu būtų priimti nutarimo pataisymai, tai leistų mums taupyti pajėgumus“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Požėla.

Blokavimo postus planuojama įrengti nuo gruodžio 23 dienos 13 val. iki gruodžio 27 dienos 21 val.

Šiuo laikotarpiu, kaip buvo numatyta anksčiau turėtų dirbti daugiau nei 900 policijos ekipažų, per 300 šaulių, pusšimtis karo policininkų bei kelios dešimtys pasieniečių.

Policijos generalinis komisaras R. Požėla sako, kad ketinama tikrinti ne tik atvykstančiuosius, bet iš išvykstančiuosius iš savivaldybių centrų.

„Tuose punktuose prie įvažiavimo į savivaldybių centrus, mes tiesiog keletą pareigūnų galbūt ne visam laikui, pagal galimybes, situaciją skirtumėme priešpriešinio eismo kontrolei“, – teigė šalies policijos vadovas.

„Iš esmės, tame pačiame punkte būtų atliekamas patikrinimas tiek vykstančiųjų į vieną, tiek į kitą pusę“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 21 15:41
Spausdinti