Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 24 d.


OPOZICIJA
Šešėlinei valstiečių Vyriausybei vadovaus R. Karbauskis, siūlo inicijuoti interpeliaciją S. Gentvilui
BNS
Fotobankas
S. Skvernelis liko už borto.

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinei Vyriausybei vadovauti ėmėsi partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, buvęs šios partijos premjeras nepartinis Saulius Skvernelis liko be posto.

LVŽS tarybos sausio pabaigoje patvirtintame šešėliniame Ministrų kabinete finansų ministro pareigos skirtos Valiui Ąžuolui, vidaus reikalų – Guodai Burokienei, krašto apsaugos – Dainiui Gaižauskui, aplinkos – Ligitai Girskienei, švietimo, mokslo ir sporto – Eugenijui Jovaišai, ekonomikos – Deividui Labanavičiui, energetikos – Arvydui Nekrošiui, kultūros – Aušrinei Norkienei, teisingumo – Agnei Širinskienei, socialinės apsaugos ir darbo – Tomui Tomilinui, susisiekimo – Arvydui Vaitkui.

Šešėlinėje Vyriausybėje yra ir trys buvę tikri ministrai. Aurelijus Veryga „išsaugojo“ sveikatos apsaugos ministro pareigas, Kęstutis Mažeika tapo šešėliniu žemės ūkio ministru, o Giedrius Surplys paskirtas vadovauti šešėlinei Užsienio reikalų ministerijai.

Visi šešėliniai ministrai, išskyrus Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narį A. Vaitkų, yra parlamentarai.

Valstiečių lyderis R. Karbauskis ketvirtadienį Seime teigė, kad šešėlinė Vyriausybė neužsiims oponavimu dėl oponavimo.

„Formuodami šešėlinę Vyriausybė turime vieną tikslą – padėti daryti mažiau klaidų“, – teigė jis.

LVŽS pirmininkas tvirtino, kad šešėlinis Ministrų kabinetas dirbs nuolat ir svarstys aktualiausius klausimus. 

Anot jo, idealiu atveju Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė galėtų tam tikrais atvejais kreiptis į valstiečių ministrus dėl ekspertinio vertinimo.

„Labai norisi, kad vieni kitus labiau girdėtume“, – tvirtino R. Karbauskis.

Ketvirtadienį LVŽS paskelbė ir šešėlinės Vyriausybės programą, kuri, anot partijos, bus alternatyva konservatorių-liberalų Vyriausybės programai.

„LVŽS, priešingai nei dabar valdančiojoje daugumoje esančios partijos, pabrėžia tradicinę šeimą, kuriai valstybė turi užtikrinti visus reikiamus resursus vystytis ir augti, mokytis ir dirbti, būti sveikiems ir saugiems, gyventi švarioje aplinkoje“, – teigia valstiečiai.

Šešėlinėje Vyriausybės programoje didžiausia opozicinė partija akcentuoja pamatinio gėrio kūrimą. Anot jų, valstybė privalo saugoti žmogaus gyvybę ir sveikatą, užtikrinti tvarų sambūvį su gamta, puoselėti darnią šeimą ir bendruomenę, kurti tvarią ekonominę ir skaidrią politinę aplinką.

S. Skvernelis sako atsisakęs būti šešėlinėje valstiečių Vyriausybėje

Buvęs premjeras S. Skvernelis sako atsisakęs būti šešėlinėje Vyriausybėje.

„Tai yra mano mandagus atsisakymas su tam tikrais argumentais, kurie buvo išdėstyti. Manau, kad tai yra suprantama ir aš tikiuosi, kad tą mano žingsnį supranta frakcijos ir partijos kolegos“, – žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

Jis sakė norėjęs, kad šešėlinėje Vyriausybėje būtų ir kitų opozicijos atstovų.

„Manau, kad reikėjo bandyti burti koalicinę opozicinių frakcijų Vyriausybę, nes jeigu mes kalbėtume apie realius veiksmus, turbūt puikiai suprantame, kad nebus greičiausiai Lietuvoje taip, jog viena politinė partija Lietuvoje formuotų Vyriausybę, tai yra daugiau koalicijų klausimas“, – teigė buvęs premjeras.

Jo teigimu, skirtumų tarp opozicinių jėgų Seime yra nemažai, tačiau jai būtina rasti „bendras strategines kryptis“.

„Tos skirties yra pakankamai daug, bet neturint bendrų strateginių krypčių, yra lengvinamas valdančiosios daugumos darbas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jis sako manantis, kad nėra realu, jog Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė kreipsis pagalbos į šešėlinį Ramūno Karbauskio kabinetą.

„Tai tikrai nėra realu. Kreipimasis realios Vyriausybės pagalbos į opoziciją – šešėlinę Vyriausybę, kad ir kokia ji stipri, veikli ar protinga bebūtų, parodytų dalinai negebėjimą ir silpnumą realios Vyriausybės“, – tvirtino parlamentaras.

Šešėlinė valstiečių Vyriausybė siūlo inicijuoti interpeliaciją aplinkos ministrui

Šešėlinė valstiečių Vyriausybė siūlo savo partijos frakcijai Seime inicijuoti interpeliaciją aplinkos ministrui liberalui Simonui Gentvilui.

Dėl to ketvirtadienį nutarta per pirmąjį šešėlinės Vyriausybės posėdį.

Šešėlinis premjeras R. Karbauskis teigė, kad neįsivaizduojama, jog ministerijai gali vadovauti žmogus, darantis spaudimą pavaldžioms įstaigoms.

L. Girskienė tvirtino, kad S. Gentvilas „darbą pradėjo ne nuo diskusijų su pavaldžių įstaigų vadovais, o iš karto ėmėsi valymo atleidžiant darbuotojus“.

Jos teigimu, S. Gentvilo konfliktas su Aplinkos apsaugos departamento vadove Olga Vėbriene netoleruotinas.

Pasak L. Girskienės, vieši aplinkos ministro pasisakymai kelia didelių abejonių, ar jis atėjo ginti aplinkosaugos, ar stambiojo verslo interesų. L. Girskienė citavo S. Gentvilo žodžius, kad jis nesiruošia konfrontuoti su stambaus verslo įmonėmis.

R. Karbauskis pabrėžė, kad dėl interpeliacijos būtina sutarti su kitomis opozicinėmis Seimo frakcijomis.

Pagal Seimo statutą interpeliaciją ministrui gali pateikti ne mažiau kaip penktadalis arba ne mažiau kaip 29 Seimo nariai. Tačiau norint atstatydinti ministrą, būtina surinkti ne mažiau kaip 71 balso.

LŽVS Seime turi didžiausią opozicinę frakciją, joje 32 parlamentarai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 11 11:45
Spausdinti