Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 29 d.
PASEKMĖS
Seimo vicepirmininkas J. Liesys palieka Liberalų frakciją ir partiją
BNS
Fotobankas
J. Liesys

Seimo vicepirmininkas Jonas Liesys pranešė paliekantis Liberalų sąjūdį ir jos frakciją Seime, nes nenori kenkti jos reputacijai.

„Pareiškimo dar nepateikiau, tik tokias mintis pasakiau“, – trečiadienį BNS sakė J. Liesys.

„Tai labai skausmingas man apsisprendimas, nes tai vienintelė ir, matyt, paskutinė partijoje, kurioje buvau“, – tvirtino jis.

Politikas sakė, kad tokį žingsnį apsisprendė žengti nenorėdamas pakenkti Liberalų sąjūdžiui, mat jis yra vienas iš didelį rezonansą sukėlusio pasiūlymo įteisinti rentas neperrinktiems parlamentarams autorių.

„Kad nepakenčiau deryboms ir nepakenkčiau Liberalų sąjūdžiui kaip partijai ir frakcijai. Manau, kad frakcija tikrai tam (pasiūlymui dėl rentų – BNS) nepritars, o įvaizdžiui negaliu kenkti kaip vienas iš partijos narių“, – sakė J. Liesys.

Šią Seimo kadenciją politikas baigs būdamas Mišrioje Seimo narių grupėje.

Į naują parlamentą J. Liesys nepateko.

Praėjusio penktadienio popietę Seimo kanceliarijoje įregistruoti du papildymai įstatymo projektui, kuriuo siekiama įteisinti buvusių Seimo narių valstybines rentas, rašo portalas delfi.lt.

Pasak portalo, dar 2007-ais metais dvi procedūrines stadijas – pateikimo ir svarstymo – praėjusiam įstatymo projektui teikiamais papildymais siekiama prilyginti buvusius ir naujai į Seimą neišrinktus parlamentarus Nepriklausomybės akto signatarams, nustatant jiems tokias pačias privilegijas. Valstybinė renta būtų mokama ir visiems buvusiems premjerams.

Pasiūlymų iniciatoriai – Seimo vicepirmininkas, Liberalų sąjūdžio atstovas J. Liesys ir Darbo partijai Seime atstovaujantys Artūras Skardžius ir Andrius Mazuronis.

J. Liesio pasiūlyme siūloma įstatymo įsigaliojimo data laikyti jau šių metų lapkričio 12-ą dieną, A. Skardžiaus ir A. Mazuronio – ateinančių metų sausio 1-ąją.

BNS primena, kad panaši iniciatyva svarstyta ir 2007 metais, bet kilus kritikos bangai Seimo nariai rentų neįteisino. 

Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad vetuotų tokį Seimo narių bandymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 04 17:40
Spausdinti