Meniu
Prenumerata

šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
VALSTYBĖS KONTROLĖ
Seimas pasipriešino prezidentui ir nesutiko atleisti valstybės kontrolieriaus A. Dulkio
BNS
Fotobankas
Arūnas Dulkys.

Seimas antradienį balsavo prieš valstybės kontrolieriaus Arūno Dulkio atleidimą iš pareigų, nors prezidentas nusprendė neteikti jo antrajai kadencijai.

Balsavimas buvo surengtas po to, kai prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta pateikė siūlymą atleisti A. Dulkį iš pareigų pasibaigus kadencijai ir vietoje jo valstybės kontrolieriumi skirti pavaduotoją Mindaugą Macijauską. 

Už atleidimą po pirmojo etapo – pateikimo – balsavo 49 Seimo nariai, prieš buvo 25, susilaikė 28 parlamentarai. Prezidento teikimui pritarė valdantieji, prieš buvo opozicija. Prezidentūra situacijos kol kas nekomentuoja.

Opozicijos atstovai Seimo salėje kėlė klausimus, ar sprendimas neteikti A. Dulkio antrajai kadencijai nėra susijęs su audito kritika Vyriausybei. Anot konservatoriaus Mykolo Majausko, daliai opozicijos „susidaro įspūdis, kad A. Dulkys Vyriausybę, kaip seną kilimą nuoširdžiai ir intensyviai dulkino, ir dabar imamasi priemonių tokį pakankamai principingą vadovą pakeisti nauju“. 

Prezidento patarėjas teigia, kad šalies vadovas pripažįsta A. Dulkio nuopelnus, tačiau mano, kad M. Macijauskas buvo dar geresnis kandidatas.

„Buvo renkamasi iš gerų kandidatų ir buvo, prezidento nuomone, pasirinktas geresnis. Prezidentas tikisi tam tikros rotacijos ir pokyčio, dar labiau gerinant rekomendacijų kokybę, dar labiau siekiant, kad tos rekomendacijos būtų įgyvendinamos praktiškai“, – Seimo salėje sakė S. Krėpšta. 

Valstybės kontrolierių prezidento teikimu Seimas skiria penkerių metų kadencijai. A.Dulkio kadencija baigsis balandžio 14 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 07 14:28
Spausdinti