Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 21 d.


R.Karbauskio bendražygių kompanijoje – V.Landsbergio pleištas
BNS ir IQ
R.Karbauskis nesulaukė S.Skvernelio palaikymo. (BNS nuotr.)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos lyderio Ramūno Karbauskio autoritetą griauna dar vienas bendražygis – nors prieš kelias dienas jis pareiškė nepalaikantis Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio iniciatyvos suteikti konservatoriui Vytautui Landsbergiui valstybės vadovo statusą, premjeras Saulius Skvernelis pasinaudojo pirma pasitaikiusia proga pasakyti, kad palaiko V.Pranckiečio pusę.

„Taip, aš puikiai suprantu, kad yra (...) laimingų, nelaimingų, patenkintų, nepatenkintų vieno ar kito politiko veikla, bet turime žiūrėti į faktines aplinkybes. Tai faktinės aplinkybės yra tokios, kad tam tikru mūsų valstybės laikotarpiu valstybės atkūrimo pradžioje Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pozicija iš esmės buvo faktinė valstybės vadovo pozicija“, – pirmadienį transliuotame interviu „Lietuvos ryto“ televizijai sakė ministras pirmininkas.
„Taip, aš puikiai suprantu, kad yra (...) laimingų, nelaimingų, patenkintų, nepatenkintų vieno ar kito politiko veikla, bet turime žiūrėti į faktines aplinkybes“, – sakė ministras pirmininkas.
Pasak jo, V.Landsbergiui turėtų būti suteiktos buvusios valstybės vadovo garantijos, kaip įstatymu reglamentuota apsauga ar darbo kabinetas. Klausimą dėl valstybės vadovo statuso ir su tuo susijusių garantijų suteikimo V.Landsbergiui praėjusią savaitę iškėlė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis teigia šiuo metu stebintis, ar toks pasiūlymas sulauktų palaikymo parlamente. Anot V.Pranckiečio atstovų, konkretus teisės akto projektas dar nėra parengtas. Kai kurie ankstesni Seimai jau yra bandę suteikti V.Landsbergiui valstybės vadovo statusą, tačiau to nepadaryti nepavykdavo. V.Landsbergis vadovavo Aukščiausiajai Tarybai 1990 metais priimant Kovo 11-osios aktą. Juo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Jo vadovavimo metu Lietuva sugebėjo atsispirti Sovietų sąjungos ekonominei blokadai ir įgijo tarptautinį pripažinimą. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 29 00:58
Spausdinti