Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl M. Majausko apšmeižimo, I. Makaraitytė jį lygina su K. Pūku
BNS
Dmitrijaus Radlinsko (Alfa.lt) nuotr.

Prokuratūra pirmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo Seimo nario Mykolo Majausko apšmeižimo, kai jis buvo viešai apkaltintas nederamu seksualiniu elgesiu.

Apie M. Majausko elgesį paskelbusios „Info TV“ laidų vedėja Indrė Makaraitytė politiko elgesį lygina su buvusio Seimo nario Kęstučio Pūko reakcija į jam mestus kaltinimus seksualiniu priekabiavimu.

Įvykį tirs policija

Anot teisėsaugos, tyrimas pradėtas pagal M. Majausko pareiškimą, kad „vienos televizijos žinių laidos metu buvo anonimiškai paskleista tikrovės neatitinkanti ir jį šmeižianti informacija“.

„Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. pradėtas siekiant nustatyti faktines įvykio aplinkybes“, – rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Minėtas straipsnis už šmeižtą per žiniasklaidą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai, jį organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apylinkės prokuratūra.

Prisiminė įvykį bute

Apie nederamą M. Majausko elgesį viena mergina, kurios tapatybė neskelbiama, papasakojo televizijai „Info TV“.

Ji teigė, kad incidentas įvyko daugiau nei prieš penkerius metus, M. Majauskui einant tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus patarėjo finansų klausimais pareigas.

Mergina pasakojo, kad politikas, būdamas neblaivus, ją pasikvietė į butą sostinės senamiestyje, ją nurenginėjo bei siekė seksualinių santykių, tačiau jai išsigandus, atsitraukė.

M. Majauskas šią informaciją neigė. Dėl mestų kaltinimų jis sustabdė narystę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijoje, „kol bus išsklaidytos visos abejonės“, ir pareiškė, kad traukiasi iš Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko pareigų.

Teisėsauga dėl M. Majausko elgesio nusprendė tyrimo nepradėti, nes nenustatė tarnybinio ar kitokio priklausomumo tarp M. Majausko ir redakcijai duomenis pateikusios merginos.

I. Makaraitytė: reakcija – kaip K. Pūko

Žurnalistė, „Info komentarų“ vedėja I. Makaraitytė teigia, kad mergina, liudijusi, kokius išgyvenimus patyrė dėl nederamo politiko elgesio, nėra vienintelė, su kuria kalbėjosi „Info diena“.

„Ne visoms užtenka drąsos po tokio politiko elgesio, kuris skyrėsi nuo jo žodžių ir kaitaliojosi kiekvieną dieną, iškilus aikštėn šiai istorijai, ir labai audringos dalies visuomenės reakcijos, viešinti savo skaudžiausius išgyvenimus“, – BNS sakė žurnalistė.

„Bet žmonės laisvėja ir drąsėja ir moterys vis daugiau kalba. M. Majausko reakcija yra tokia pat kaip ir K. Pūko. Jis taip pat buvo apskundęs „Info dieną“, kuri atskleidė jo nederamą elgesį, dėl šmeižto. K. Pūko Seime jau nebėra“, – pridūrė ji.

I. Makaraitytė pabrėžė, kad žurnalistai turi teisę neatskleisti merginos tapatybės, kai jai gresia pavojus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2018 03 19 21:53
Spausdinti