Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 14 d.


KORONAVIRUSAS
Prognozė: COVID-19 šalyje yra persirgęs kas šeštas žmogus
BNS

Galima prognozuoti, kad koronavirusu (COVID-19) šalyje besimptome ar lengva forma yra persirgę apie pusę milijono žmonių, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Galima būtų suprognozuoti, kad gali būti apie pusę milijono persirgusių, dabar (oficialiai) turime apie 168 tūkstančius“, – pirmadienį susitikime su opozicine socialdemokratų frakcija sakė ministras.

Pasak jo, šiuo metu prieš skiepijant nuo COVID-19 atliekamas tyrimas, ar žmogus neturi antikūnų, ir apie penktadalį žmonių jau turi imunitetą COVID-19.

„Antikūnus jau dabar žiūrime, nėra vakcinuojama nepatikrinus. Tai, ką mes paskutinį mėnesį matome, maždaug apie 20 proc. žmonų, kurie būna sąraše užsirašę vakcinuotis, paaiškėja, kad turi antikūnus ir nevakcinuojami“, – sakė A. Dulkys.

Antikūnų testas atliekamas prieš skiepijant žmogų nuo koronaviruso, testas parodo, ar imunitetas jau yra susiformavęs persirgus infekcija. Šiuo metu bendras paskiepytų pirmąja doze žmonių skaičius siekia per 46 tūkstančius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 18 16:43
Spausdinti