Meniu
Prenumerata

pirmadienis, lapkričio 30 d.
FNTT TYRIMAS
Prezidentūra: A. Veryga turi pateikti paaiškinimą dėl korupcijos skandalo
BNS
Unsplash
Mėgintuvėliai

Prezidentūra laukia sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Veygos paaiškinimo dėl korupcijos skandalo su koronaviruso pandemija susijusiuose viešuosiuose pirkimuose ir įtarimų viceministrei, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Darius Kuliešius.

„Mūsų nuomone, ministras A. Veryga tikrai negali likti nuošaly, jis turi pateikti savo paaiškinimą, savo situacijos įvertinimą, kadangi kalbame apie ministrą kaip sektoriaus vadovą“, – antradienį spaudos konferencijoje po pasitarimo dėl koronaviruso pirkimų sakė D. Kuliešius.

„Vadovui yra pareiga atsakyti ir suvaldyti sektoriuje iškylančias rizikas. Visų pirma, laukiame  paties ministro paaiškinimo ir situacijos įvertinimo“, – pridūrė D. Kuliešius.

Prezidentas G. Nausėda antradienį su Valstybės kontrolės, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Viešųjų pirkimų tarnybos atstovais aptarė pastebėtas rizikas koronaviruso viešųjų pirkimų ir pagalbos priemonių verslui srityse.

Prezidento patarėjas sakė nekomentuosiantis teisėsaugos tyrimo dėl reagentų ir greitųjų koronaviruso testų pirkimų. Jų bendra vertė siekia 11 mln. eurų.

„Konkrečių tyrimų prezidentas nevertina, konkrečius tyrimus vertins teismas. Mes šiandien kalbėjome apie sistemines rizikas ir apie būtinas rekomendacijas, kurių turėtų laikytis visi perkantys subjektai“, – sakė patarėjas.

Pirmadienį teisėsauga paskelbė, kad tyrime dėl greitųjų testų įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba ir įgaliojimų viršijimu pareikšti sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei. Viceministrė įteikė prašymą ją atleisti, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga jį žada tenkinti penktadienį, kai darbo dienai grįš iš atostogų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos teigimu, tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo viceministrė įtariama galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, įgaliojimų viršijimu, kai dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą.

Dar vieną tyrimą dėl daugiau nei 5 mln. eurų vertės reagentų COVID-19 tyrimams atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba. Šiame tyrime įtarimai dėl prekybos poveikiu pareikšti Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos buvusiam vadovui Šarūnui Narbutui. Atliekant šį tyrimą taip pat apklaustas ir sveikatos apsaugos ministras A. Veryga, viceministrė Kristina Garuolienė, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, vicekancleris Lukas Savickas.

Abu minėtus teisėsaugos institucijų tiriamus pirkimus vykdė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Jos vadovas Vytautas Zimnickas prieš kelias savaites mirė. Teisėsauga yra apklaususi laikinąją laboratorijos vadovybę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 04 15:59
Spausdinti