Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 19 d.


KARANTINAS
Prezidentas ragina visuomenę savanoriškai laikytis griežtesnių ribojimų
BNS
Fotobankas
G. Nausėda

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kadenciją baigiančios Vyriausybės įvesti nauji suvaržymai stabdant koronavirusą yra nepakankami ir ragina žmones savanoriškai laikytis griežtesnių taisyklių.

Su Europos valstybių vadovais Briuselyje ketvirtadienį dėl COVID-19 situacijos valdymo susitinkantis G. Nausėda žurnalistams teigė jau savaitės pradžioje įspėjęs, jog Vyriausybė turėtų vadovautis sveikatos ekspertų ir mokslininkų rekomendacijomis ir „ypatingai sumažinti kontaktų skaičių tarp šeimų“.

„Tai yra ypatingai svarbu pasiekti, nes jeigu mes pasiektumėme persilaužimą per artimiausias savaites, Kalėdas galėtumėme sutikti bent šiek tiek ramesni. Deja, ne visos tos priemonės buvo įgyvendintos, kai kurios iš jų buvo ignoruotos. Todėl aš kreipiuosi, mielieji žmonės, į jus: jūs galite laikytis savanoriškai tų priemonių, kurios nebuvo įgyvendintos, apribodami savo kontaktų tarp šeimų skaičių“, – sakė jis.

Pasak prezidento, paprastai mes Kalėdoms dovanojame dovanas artimiesiems, tačiau šįkart galime padovanoti dovaną ir nepažįstamiems žmonėms.

„Ir ta dovana yra sveikata, o gal net ir gyvybė. Todėl aš dar kartą prašau – susitelkime, kaip visada sunkiais mūsų istorijos laikais mes tą darydavome ir viskas bus gerai“, – sakė jis.

Prezidentas taip pat tvirtina, kad Sauliaus Skvernelio Vyriausybei nepavyko sklandžiai perduoti visų atsakomybių naujajai Lietuvos valdžiai.

„Deja, aukštos politinės kultūros šalyse tokio perdavimo sklandumas būtų buvęs didesnis. Tai neatsitiko Lietuvoje ir matome tam tikrų visiškai nereikalingų pasistumdymų tarpduryje“, – sakė jis.

Pastarosiomis dienomis naujų diagnozuotų užsikrėtimų koronavirusu skaičius perkopė 3 tūkstančius, dvi pastarąsias paras mirė po daugiau nei 30 žmonių.  Sekmadienį Prezidentūroje vykęs ekspertų tarybos susirinkimas pasiūlė griežtinti karantino sąlygas. Ministrų kabinetas pirmadienį ėmėsi sugriežtinimų, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad jie – nepakankami.

Vyriausybės sprendimu nuo trečiadienio draudžiama susitikti daugiau nei dviem šeimoms ar namų ūkiams, vyresniųjų klasių mokiniai perėjo prie visiško nuotolinio ugdymo, prekybos centruose reikalaujama griežčiau riboti pirkėjų srautus ir t. t.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 10 14:47
Spausdinti