Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 8 d.
Pagerbs Malaizijos lėktuvo numušimo Ukrainoje trečiąsias metines
BNS
(Reuters nuotr.)

Pirmadienį bus atidengtas gyvasis memorialas Malaizijos lėktuvo numušimo aukoms pagerbti. Prieš trejus metus sudužus virš karo draskomos Ukrainos skridusiam lėktuvui, žuvo beveik 300 žmonių.

Kaspino forma buvo susodinti 298 medžiai – po žaliuojantį medį už kiekvieną žmogų, žuvusį per „Malaysia Airlines“ lėktuvo, skridusio reisu MH17 iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, katastrofą. Veifhuizeno parke netoli Amsterdamo Schipholio oro uosto, iš kurio 2014 metų liepos 17-ąją pakilo pasmerktasis lėktuvas, per memorialo atidarymo ceremoniją prie vyriausybės ir tarptautinių pareigūnų prisijungs Olandijos karalius Willemas-Alexanderis ir karalienė Maxima. Per katastrofą žuvusių 298 keleivių ir įgulos narių vardus perskaitys jų šeimos nariai, kurių čia turėtų susirinkti apie 2 tūkstančiai. 17 vietos vaikų padės gėlių – nors dauguma aukų yra olandai, lėktuve buvo žmonių iš 17 valstybių, tarp jų – australų, britų, Malaizijos ir Indonezijos piliečių. „Medis daugelyje kultūrų simbolizuoja viltį ir ateitį, – sakoma aukų šeimų asociacijos pareiškime. – Mes ne tik norime pagerbti MH17 aukas, bet ir sukurti vietą, kur kiekvienas gali prisiminti tuos 298 keleivius.“
Mes ne tik norime pagerbti MH17 aukas, bet ir sukurti vietą, kur kiekvienas gali prisiminti tuos 298 keleivius.
Iš suaukotų lėšų finansuotą projektą parengė menininkas Ronaldas A.Westerhuisas ir kraštovaizdžio architektas Robbertas de Koningas. Projektą iš trijų pasiūlymų 2015 metų pabaigoje išrinko žuvusiųjų giminaičiai.

„Niekada nepamirškite“

Atėjus trečiosioms tragedijos metinėms jokių areštuotų įtariamųjų nėra, šį mėnesį tebuvo paskelbta, kad bet kokie teismai vyks Nyderlanduose. Maždaug 100 žmonių yra ieškomi dėl šios bylos. Olandų vadovaujami tyrėjai nustatė, kad lėktuvas buvo numuštas rusų gamybos raketa BUK, atgabenta iš Rusijos į prorusiškų separatistų kontroliuojamas Ukrainos teritorijas. Aplink memorialo medžius geltonai spindės liepos mėnesį žydinčios saulėgrąžos. Šios gėlės taip pat simbolizuos saulėgrąžų laukus Rytų Ukrainoje, kur buvo rastos kai kurios lėktuvo nuolaužos. Kiekvienam medžiui duotas vienos iš aukų vardas. 11 rūšių medžių miškelio centre yra į dangų žvelgiančios akies formos plieno memorialas. Viena obelis yra skirta 16-mečiui Gary iš Roterdamo, kurio palaikai dar neidentifikuoti. „Malonu žinoti, kad jis turi medį, nes mes jo palaikų negavome. Nenorime, kad Gary būtų pamirštas. Nenorime, kad bet kas iš 298 aukų būtų pamirštas“, – dienraščiui AD sakė jo tėvas Janas Slokas.
Nenorime, kad Gary būtų pamirštas. Nenorime, kad bet kas iš 298 aukų būtų pamirštas.
16 m ilgio plieno antakis simbolizuoja netekties naštą, rašė dienraštis „Trouw“. Laikui bėgant surūdijęs jis simbolizuos ir lėtą skausmo nykimą. Aukų vardai taip pat išgraviruoti plieno akies vyzdyje. „Jei pažvelgsi vidun, pamatysi ir save, ir savo mylimo žmogaus vardą“, – laikraščiui sakė R.A.Westerhuisas. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.  
2017 07 17 13:20
Spausdinti