Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 9 d.
VALDANČIOJI DAUGUMA
Nors frakcija „Lietuvos gerovei“ subyrėjo, R. Karbauskis išlieka ramus
BNS
Milena Andrukaitytė
Fotobankas
Ramūnas Karbauskis.

Žlugus frakcijai „Lietuvos gerovei“ valdantieji formaliai nebeturi daugumos, tačiau „balsų prasme niekas nepasikeitė“, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Tai reiškia, kad koalicija dabar sumažėjo tiek žmonių, kiek buvo jų frakcijoj, koks bus sprendimas frakcijos, ar ji atsikurs, aš nežinau, bet balsų prasme jokio skirtumo neatsitiko, tie žmonės nepakeitė savo nuomonės“, –  pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Vienas žmogus, kuris išėjo, net ir tas balsuoja su valdančiąją dauguma, dėl to nemanau, kad čia problema“, – pridūrė valdančiųjų „valstiečių“ vadovas.

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius pirmadienį paliko valdančiojoje koalicijoje esančią frakciją „Lietuvos gerovei“, ir ši grupė parlamente iširo. Joje buvo septyni nariai – tai minimalus skaičius frakcijai sudaryti.

Valdantieji iki „Lietuvos gerovei“ griuvimo formaliai turėjo 74 balsus, be šios frakcijos jų lieka 67 atstovai.

K. Bartkevičius tapo Seimo narių Mištios grupės nariu, jai automatiškai priskirti ir visi nebeegzistuojančios „Lietuvos gerovei“ parlamentarai.

Buvusios frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius sakė, jog K. Bartkevičiaus sprendimas jam buvo staigmena – sužinojo prieš pat posėdį.

„Tik dabar sužinojau, aš nebesuprantu, kas pas mane tie per vyrai. Daro pareiškimus, bet manęs neinformuoja. Gerbiamas Kęstutis galėjo pas mane ateit prieš kelias dienas ir sakyt – aš išeinu iš frakcijos. Jis man šiandien atėjo prieš pat, sako, man liepė Žemaitaitis jau šiandien atiduot“, – BNS sakė V. Kamblevičius.

V. Kamblevičius svarstė, kad K. Bartkevičius pasitraukė, nes „užstrigo visos tos problemos dėl ministro posto, jis labai norėjo būti tuo ministru“.

Parlamentaras taip pat sakė tikintis, jog pavyks suburti frakciją iš naujo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 01 13 11:34
Spausdinti