Meniu
Prenumerata

sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Naujas FTB direktorius žada nepaklusti politinėms įtakoms
BNS
Ch.Wray'us. („Reuters“ nuotr.)

JAV Senatas antradienį beveik vienbalsiai pritarė Christopherio Wray'aus kandidatūrai į Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktoriaus postą. Naujo direktoriaus teko ieškoti prezidentui Donaldui Trumpui prieš tris mėnesius atleidus Jamesą Comey.

Ambicingo baudžiamųjų bylų advokato kandidatūra į šį postą nebuvo prieštaringai vertinama. Jis sulaukė abiejų partijų senatorių palaikymo, kai pasakė, kad verčiau atsistatydintų negu paklustų politinei įtakai. Senatas 92 balsais prieš 5 palaikė Ch.Wray'aus kandidatūrą į FTB direktoriaus pareigas. Šias pareigas Ch.Wray'us pradės eiti gana sudėtingu FTB metu. J.Comey atleidimas išprovokavo kaltinimų, kad D.Trumpas mėgino pakenkti tyrimui dėl jo patarėjų ryšių su Rusija per praėjusių metų prezidento rinkimus. Dėl to vadovauti šiam tyrimui buvo paskirtas specialusis prokuroras Robertas Muelleris. Pirmasis išbandymas, teksiantis naujajam direktoriui, veikiausiai bus pastangos įtikinti daugiau kaip 30 tūkst. FTB darbuotojų, kad jis yra įsipareigojęs išlaikyti įstaigos nepriklausomybę. Įstatymų leidėjus jis užtikrino, kad bus savarankiškas. „Negali dirbti tokio darbo nebūdamas pasiruošęs arba išeiti, arba būti atleistas iškart po to, kai būsite paprašytas padaryti kažką, ar susidūręs su kažkuo, kas yra neteisėta, prieštarauja Konstitucijai ar netgi yra morališkai nepriimtina. Privalai sugebėti tvirtai laikytis savo principų“, – sakė jis Senato Teisingumo komitetui.
„Privalai sugebėti tvirtai laikytis savo principų“, – sakė Ch.Wray'us.
Ch.Wray'us gimė Niujorko teisininkų šeimoje. Jis baigė Jeilio teisės mokyklą ir kelerius metus dirbo Teisingumo departamento prokuroru. Dirbdamas Teisingumo departamente, padėjo tirti įmonių sukčiavimo atvejus bei vadovavo didžiulio masto sukčiavimo skandalų tyrimui, įskaitant Teksaso energetikos milžinės „Enron“ bylą. 2005 metais jis pasitraukė iš valstybės tarnybos ir tapo Vašingtone ir Atlantoje veikiančios advokatų kontoros „King & Spalding“ partneriu. Dirbdamas šioje bendrovėje jis teisme atstovaudavo stambioms kompanijoms, o neseniai dirbo su D.Trumpo sąjungininku Chrisu Christie, Naujojo Džersio gubernatoriumi, kuris yra įsivėlęs į vadinamąjį „Bridgegate“ skandalą. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 02 12:36
Spausdinti