Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 1 d.
KORONAVIRUSAS
Mokyklos po rudens atostogų savaitei pereis prie nuotolinio ugdymo
BNS
Fotobankas

Šalies mokyklos po rudens atostogų savaitei pereis prie nuotolinio ugdymo. Iki lapkričio 8 dienos pereiti prie nuotolinių studijų siūloma ir aukštosioms mokykloms.

„Įvedama dviejų savaičių nekontaktinio mokymo forma, atostogos ir nuotolinis mokymo būdas“, – sakė pakeitimus Vyriausybės pasitarimui pristačiusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, bendru sutarimu pritarė Ministrų kabinetas.

„Ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ugdymo individualizuotą, vidurinį, socialinių įgūdžių ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu, rekomenduojama aukštojo mokslo studijų programas vykdyti nuotoliniu būdu, jeigu švietimo teikėjo vadovai priima tokį sprendimą“, – siūlymą pristatė R. Tamašunienė.

Ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas, profesinis mokymas vyks įprasta tvarka, užtikrinant nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas sąlygas. Neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas turės būti vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas.

Nuo lapkričio 9 dienos ikimokyklinis, priešmokyklinis, bendrasis ugdymas, neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas, profesinis mokymas, aukštojo mokslo studijos bus vykdomi švietimo įstaigose užtikrinant saugaus atstumo laikymosi ir kitas higienos sąlygas.

A. Veryga: nuotolinis mokymas galės būti tęsiamas

Sveikatos apsaugos ministras pabrėžė, kad nuotolinio mokymo terminas sutampa su Vyriausybės paskelbtu dviejų savaičių karantinu penktadalyje šalies savivaldybių, tad, anot jo, kiekvienu individualiu atveju bus vertinama, ar nuotolinį ugdymą tęsti.

„Aišku, bet koks susibūrimų ribojimas turėtų situaciją gerinti. O ar to užteks, ar reikės papildomų sprendimų – matysime po dviejų savaičių. Taip, jeigu situacija išliks labai bloga, bent jau tame pagrindiniame ir viduriniame ugdyme, matyt, (nuotolinis udgymas – BNS) gali prasitęsti. Bet kol kas tai – teorinis pasvarstymas“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė jis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija taip pat pabrėžia, kad iš nuotolinio mokymo prie įprasto ugdymo grįš visos mokyklos, išksyrus raudonojoje zonoje esančių savivaldybių įstaigas, kai jose „ugdymas gali būti vykdomas tik nuotoliniu būdu“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 21 15:11
Spausdinti