Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 19 d.


COVID-19
M. Majauskas: koronaviruso vakcinai įsigyti 2021 metų biudžete lėšų nenumatyta
BNS
Unsplash
COVID-19 vakcina

COVID-19 vakcinai įsigyti 2021 metų biudžete lėšų nenumatyta, sako Seimo  Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas. 

„Nėra numatyta lėšų COVID-19 vakcinai įsigyti“, – BNS pirmadienį pareiškė komiteto vadovas. 

„Suprantu, kad šiandien dar negalime tiksliai pasakyti, kiek ji tiksliai kainuos, bet tai gali būti nuo kelių dešimčių iki 100 mln. eurų. O gal ir daugiau. Dalis tam finansavimo turi būti numatyta biudžete ir turi atspindėti“, – pridūrė M. Majauskas.  

Pasak jo, lėšos turi būti numatytos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) išlaidose arba kita forma. 

„Neina kalba apie naujų mokesčių įvedimą, todėl pajamų dalyje matau mažai vietos pokyčiams, todėl turėsime didinti išlaidas ir jas kompensuoti arba skolintomis lėšomis, arba iš rezervo (PSDF – BNS)“, – sakė M. Majauskas. 

Vyriausybė yra apsisprendusi įsigyti tiek vakcinos nuo COVID-19, kad pakaktų paskiepyti 70 proc. šalies gyventojų.

Ministrų kabinetas taip pat yra nusprendęs, kad Lietuva su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis dalyvaus įsigyjant visas kuriamas COVID-19 vakcinas, dėl kurių derasi Europos Komisija, o perteklius, jeigu toks atsirastų, būtų parduodamas Rytų partnerystės šalims.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) yra sakiusi, kad Europos vaistų agentūra pirmąsias potencialias vakcinas nuo koronaviruso, dėl kurių jau pateikti klinikinių bandymų rezultatai, galėtų patvirtinti šių metų pabaigoje ar kitų metų pradžioje. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 30 16:56
Spausdinti